Men's Outdoor Track—Roster

2014 Roster

Name Event High School Home Town
Kevin Clarke '14 mid distance Concord-Carlisle Carlisle, Mass.
* Chris Greenlee '14 mid distance Oakmont Regional Westminster, Mass.
Dylan Nisky '14 mid distance Hong Kong International School Hong Kong, China
* Justin Owumi '14 jumps, hurdles Bryant School of Math and Science Jamaica Plain, Mass.
* Matt White '14 mid distance Wellesley Wellesley, Mass.
Nick D'Agostino '15 mid distance Boston Latin Jamaica Plain, Mass.
Justin Deckert '15 javelin Mansfield Mansfield, Mass.
Nolan Dumont '15 distance Gould Academy Lincoln, Maine
Seth Gilbane '15 distance St. Marks Providence, R.I.
Jeff Hale '15 distance/steeplechase Waterville Waterville, Maine
CT Harris '15 throws Loomis Chaffee Canaan, N.H.
Dan Hyszczak '15 mid distance St. John's Prep Andover, Mass.
Sean Madigan '15 long sprint/mid distance North Allegheny Mars, Pa.
Andrew Martinez '15 jumps Crystal Springs Uplands Menlo Park, Calif.
Brett Sahlberg '15 hurdles/jumps Duxbury Duxbury, Mass.
David White '15 mid distance Winnacunnet Hampton Falls, N.H.
Ben Zurkow '15 throws Scarsdale Scarsdale, N.Y.
Chase Brown '16 Boothbay Boothbay, Maine
Ethan Druskat '16 sprints Oyster River Durham, N.H.
Andrew Estrada '16 LaSalle Academy Riverside, R.I.
Jamaal Grant '16 jumps Milton Milton, Mass.
Andrew Herwig '16 decathlon Nauset Regional Brewster, Mass.
Chris Millman '16 East Greenwich East Greenwich, R.I.
Nick Murphy '16 Souhegan Amherst, N.H.
Stefan Sandreuter '16 Greely Cumberland, Maine
Jeff Tucker '16 Woodstock Union Woodstock, Vt.
Dylan Ciccarelli '16 hurdles, sprints Toronto, Ontario
Kush Jadeja '15 St. Albans School Chevy Chase, Md.
Billy Parker '16 Methuen Hopkinton, Mass.
Tom Barry '17 Barrington Barrington, R.I.
Robert Bradley, Jr. '17 Slidell Slidell, La.
Jake Burns '17 North Yarmouth Academy Falmouth, Maine
Greyson Butler '17 Duxbury Duxbury, Mass.
Pedro Caballero '17 Brookwood Snellville, Ga.
David Chelimo '17 Sacho Nyahururu, Kenya
Sam Crimmins '17 Swampscott Swampscott, Mass.
Roy Donnelly '17 Hampden Academy Hampden, Maine
Andy Fullerton '17 Tampa Preparatory School Seminole, Fla.
Griffin Gagnon '17 Bishop Guertin Hollis, N.H.
Josh Hews '17 Hebron Academy Poland, Maine
Malik Horton '17 Xavier Brooklyn, N.Y.
Leo McGuinness '17 United Nations International Tuckahoe, N.Y.
Tom O'Donnell '17 Boston College HS Melrose, Mass.
Tom O'Shea '17 St. John's Prep Lynnfield, Mass.
Alan Ottenstein '17 Bowie Bowie, Md.
Nathaniel Rees '17 Walter Johnson Kensington, Md.
Jamie Ross '17 Brunswick Brunswick, Maine
Brian Sommers '17 Acton-Boxborough Acton, Mass.
Landon Summers '17 Vashon Island Vashon Island, Wash.
* indicates team captain

Head Coach: Jared Beers '01
Coach Information >