Kone, Druskat fast at State of Maine meet

Contact: William Sodoma
Date: February 2, 2013
GORHAM, Maine --- Dom Kone, Colby College's two-time national champion and All-American, had his season debut on Saturday night, but teammate Ethan Druskat showed he can sprint as well at the State of Maine Men's Indoor Track and Field Championships at Southern Maine.
 
Kone had the fastest time in preliminary 55-meter races at 6.58, but did not run in the championship final. Meanwhile, Druskat was just  behind Kone in the prelims at 6.59 and then was faster in winning a state title in his first year with a 6.57. Druskat also finished in fifth place in the 200 dash at 23.45.
 
Justin Owumi took second place for the Mules in the triple jump (42-2.25) and had a fifth in the 55 hurdles (8.15). Colby thrower John Gilboy was third in the weight throw (47-9.75) and fourth in the shot put (46-8.75). Harry Geldermann added a third in the pole vault (13-7.25), Jamaal Grant finished fourth in the long jump (21-1.25), as did Charlie Coffman in the mile run (4:23.06). Jeff Hale placed fifth in the 3,000 meters (8:53.90) and Chris Greenlee added a sixth in the 1,000 meters (2:35.46).
 
Colby placed fourth out of five teams with 59 points. Bates was first with 207, Bowdoin took second at 139, Southern Maine had 123 points, and St. Joseph's was last with 24.
Event 1  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Seekins, Samuel              Bowdoin             15:12.04   14:45.00   10   
  2 Wortham, Andrew              Bates               15:16.62   15:01.06    8   
  3 Sampson, Christian           Bates               15:22.32   15:34.03    6   
  4 Whitney, Ken                 Bates               15:22.85   15:36.01    4   
  5 Perkins, Bryant              Bates               16:24.66   15:47.61    2   
  6 D'Amato, Thomas              Bates               16:00.00   15:49.04    1   
  7 Wentworth, Avery             Bowdoin             16:02.21   15:49.81  
  8 Brown, Chase                 Colby               16:09.24   15:59.36  
  9 Bowman, Sawyer               Bowdoin             16:02.22   16:17.45  
 10 Zitsman, Toby                Bowdoin             16:29.68   16:29.23  
 11 Letourneau, Tom              Colby               17:00.00   16:30.83  
 12 Shaw, Chris                  Bates               16:50.00   16:45.39  
 13 Epstein, James               Bates               17:01.28   16:59.93  
 
Event 2  Men 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Sheldon               Southern Mai            7.73       7.80q  2 
  2 McKallagat, Jarret           Bates                   8.03       7.94q  1 
  3 Hardison, David              Bates                   8.43       7.99q  1 
  4 Haeuser, Anthony             Bates                   7.95       8.01q  1 
  5 Owumi, Justin                Colby                   8.50       8.15q  2 
  6 Magalhaes, Nicolas           Bowdoin                 8.39       8.35q  2 
  7 Kenyon, Charley              Bates                   8.54       8.37q  2 
  8 Chick, Sam                   Bowdoin                 8.59       8.38q  1 
  9 Sen, Anthony                 Southern Mai            8.29       8.39   2 
 10 Walker, Christopher          Southern Mai            8.45       8.44   1 
 11 James, Orin                  Bowdoin                 8.77       8.59   2 
 12 Ciccarelli, Dylan            Colby                              8.86   2 
 13 Dunay, Sam                   St. Joseph's            8.60       9.42   1 
 
Event 2  Men 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Allen, Sheldon               Southern Mai            7.80       7.79   10   
  2 McKallagat, Jarret           Bates                   7.94       7.85    8   
  3 Hardison, David              Bates                   7.99       8.00    6   
  4 Haeuser, Anthony             Bates                   8.01       8.07    4   
  5 Owumi, Justin                Colby                   8.15       8.15    2   
  6 Magalhaes, Nicolas           Bowdoin                 8.35       8.31    1   
  7 Chick, Sam                   Bowdoin                 8.38       8.35  
  8 Kenyon, Charley              Bates                   8.37       8.41  
 
Event 3  Men 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kone, Dominique              Colby                   6.34       6.58q  3 
  2 Druskat, Ethan               Colby                   6.68       6.59q  2 
  3 Spofford, Isaiah             Bates                   6.57       6.64q  2 
  4 LeBlanc, Kyle                Bowdoin                 6.65       6.68q  1 
  5 Miller, Zach                 Southern Mai            6.68       6.72q  3 
  6 Lafreniere, Jack             St. Joseph's            6.60       6.75q  1 
  7 Woods, Tim                   Bates                   6.92       6.79q  3 
  7 Murowchick, Andrew           Bowdoin                 6.90       6.79q  2 
  9 Kimball, Matt                Southern Mai            6.82       6.81   2 
 10 Joseph, Nick                 Colby                   6.84       6.87   1 
 11 Grant, Jamaal                Colby                   6.70       6.88   3 
 12 Hackett, Lonnie              Bowdoin                 7.01       6.89   1 
 13 O'Connor, Edward             Bowdoin                 6.91       6.93   3 
 13 Larke, Rickey                Bowdoin                 6.88       6.93   1 
 15 Riddell, Keyan               Bates                   7.03       6.98   3 
 16 Pan, Jia-Ahn                 Bates                   6.96       7.04   2 
 17 Mayo, Josh                   Southern Mai            7.03       7.24   2 
 18 Johnson, Jason               Southern Mai            7.42       7.34   3 
 19 Merrill, Jeff                St. Joseph's            7.69       7.52   1 
 20 Zurkow, Ben                  Colby                   7.64       7.75   2 
 
Event 3  Men 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Druskat, Ethan               Colby                   6.59       6.57   10   
  2 LeBlanc, Kyle                Bowdoin                 6.68       6.62    8   
  3 Spofford, Isaiah             Bates                   6.64       6.63    6   
  4 Miller, Zach                 Southern Mai            6.72       6.68    4   
  5 Woods, Tim                   Bates                   6.79       6.72    2   
  6 Murowchick, Andrew           Bowdoin                 6.79       6.87    1   
  7 Lafreniere, Jack             St. Joseph's            6.75       7.10  
 
Event 4  Men 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Horowitz, Coby               Bowdoin              4:15.91    4:11.46   10   
  2 Hannan, Tully                Bates                4:18.80    4:13.68    8   
  3 Barron, Nick                 Bates                4:17.32    4:17.33    6   
  4 Coffman, Charlie             Colby                4:26.00    4:23.06    4   
  5 Walker, Nicholas             Bowdoin              4:26.93    4:26.11    2   
  6 Creedon, Michael             Bates                4:31.00    4:28.20    1   
  7 Estrada, Andrew              Colby                4:35.40    4:34.52  
  8 Beede, Briar                 Southern Mai         4:38.26    4:36.58  
  9 Polich, Zach                 Bates                4:30.00    4:40.14  
 10 Sandreuter, Stefan           Colby                4:44.82    4:44.95  
 11 Disalvo, Joe                 St. Joseph's         4:48.38    4:47.53  
 12 D'Agostino, Nick             Colby                4:49.87    4:59.41  
 
Event 5  Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lafreniere, Jack             St. Joseph's           51.10      50.61   5  10   
  2 Ruginski, Jamie              Southern Mai           50.30      51.10   5   8   
  3 Collins, Jeremy              Southern Mai           50.23      51.30   5   6   
  4 Desmond, Kevin               Southern Mai           52.38      51.41   4   4   
  5 Webb, Daniel                 Southern Mai           49.86      51.45   5   2   
  6 Wainman, Eric                Bates                  51.00      51.57   5   1   
  7 Gamache, Matthew             Bowdoin                52.32      52.32   4 
  8 Levy, Ben                    Bates                  51.86      52.44   4 
  9 Harris, Caleb                Colby                  52.66      53.00   4 
 10 Gattereau, Craig             Southern Mai           52.35      53.02   4 
 11 Rich, Codey                  Southern Mai           51.46      53.25   5 
 12 Hayes, Will                  Colby                  53.93      53.70   3 
 13 Power, Seamus                Bowdoin                53.44      53.72   3 
 14 Hwang, Inho                  Bowdoin                56.46      54.68   2 
 15 Michaud, Joey                Southern Mai           54.28      55.14   3 
 16 Melong, Daniel               Bowdoin                55.05      55.37   2 
 17 Brooks, Billy                St. Joseph's           58.10      55.74   2 
 18 LaPadula, Ryan               Southern Mai           55.46      55.86   2 
 19 Russo, Alfred                Bates                1:00.06      56.97   1 
 20 Cleaves, William             Bates                  57.29      58.11   2 
 21 Boucher, Matt                St. Joseph's           58.87      59.68   1 
 22 Caron, Andrew                St. Joseph's           58.87    1:02.49   1 
 -- Jeffries, Patrick            Bates                  55.00         DQ   2 
 
Event 6  Men 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 LePage, James                Bates                1:21.75    1:21.14   3  10   
  2 Chick, Sam                   Bowdoin              1:23.93    1:22.97   3   8   
  3 May, Isaac                   Bowdoin              1:26.67    1:25.59   3   6   
  4 Gluesing, Andrew             Bowdoin              1:28.33    1:26.85   2   4   
  5 Saucier, Taylor              Bates                1:30.20    1:27.19   2   2   
  6 Greenblatt, Logan            Bates                1:27.73    1:27.31   3   1   
  7 Madigan, Sean                Colby                1:26.90    1:27.89   3 
  8 Nemeroff, Jake               Bates                1:28.39    1:29.12   2 
  9 Ott, Jack                    Colby                           1:30.81   1 
 10 Arau, Alex                   Bates                1:32.00    1:30.96   2 
 11 Dufour, Connor               St. Joseph's         1:30.60    1:32.65   2 
 12 Toroitich, Emmanuel          Bates                1:35.00    1:32.74   1 
 13 Desir, Deion                 Bowdoin              1:33.00    1:33.34   2 
 14 McCarraher, Mark             St. Joseph's         1:41.46    1:33.74   1 
 15 Valles, Matthew              Bates                1:35.67    1:36.33   1 
 16 Tritell, Alex                Bates                1:39.69    1:37.83   1 
 
Event 7  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chipman, Parker              Southern Mai         1:57.96    1:54.60   10   
  2 Stansel, John                Bates                1:58.90    1:55.68    8   
  3 Barron, Nick                 Bates                1:59.64    1:55.89    6   
  4 Ellis, Jacob                 Bowdoin              2:03.01    1:57.21    4   
  5 Heller, Gregg                Bates                2:01.18    1:59.43    2   
  6 Sleeper, Christian           Bowdoin              2:04.90    2:00.68    1   
  7 Izzo, John                   Bowdoin              2:05.90    2:01.64  
  8 Manning, Ben                 Southern Mai         2:00.40    2:01.92  
  9 Church, Kinnon               Southern Mai         2:02.50    2:03.13  
 10 Abdillahi, Faisal            St. Joseph's         2:01.00    2:05.07  
 11 Clarke, Kevin                Colby                2:00.88    2:05.29  
 12 Polich, Zach                 Bates                2:02.00    2:05.31  
 13 Lu, Christopher              Bowdoin              2:10.00    2:05.78  
 14 Goroff, Matthew              Bowdoin              2:09.58    2:07.55  
 15 Francoeur, Brian             Bowdoin              2:10.10    2:20.99  
 16 Yangani, Festus              Bates                2:06.75    2:23.80  
 
Event 8  Men 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Horowitz, Coby               Bowdoin              2:41.24    2:30.01   10   
  2 McCauley, Mark               Bates                2:36.06    2:30.65    8   
  3 Gazzeloni, Julian            Southern Mai         2:33.94    2:31.56    6   
  4 Hannan, Tully                Bates                2:37.54    2:32.13    4   
  5 Boeding, James               Bowdoin              2:37.87    2:32.53    2   
  6 Greenlee, Chris              Colby                2:37.00    2:35.46    1   
  7 Black-Ingersoll, Myles       Bates                2:38.22    2:35.56  
  8 Millman, Chris               Colby                2:38.00    2:37.73  
  9 Hyszczak, Dan                Colby                2:44.60    2:41.57  
 10 Reilly, Sam                  Bates                2:41.00    2:41.67  
 11 Thomas, Alexander            Bowdoin              2:42.77    2:43.79  
 12 Hagan, Taidghe               St. Joseph's         3:06.24    2:58.23  
 13 Palken, Daniel               Bowdoin              2:52.00    2:59.13  
 14 Caron, Andrew                St. Joseph's         3:10.76    3:15.59  
 
Event 9  Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lafreniere, Jack             St. Joseph's           22.95      23.28   7  10   
  2 Miller, Zach                 Southern Mai           23.22      23.33   7   8   
  3 Allen, Sheldon               Southern Mai           22.87      23.34   7   6   
  4 Webb, Daniel                 Southern Mai           22.94      23.42   7   4   
  5 Druskat, Ethan               Colby                  23.55      23.45   6   2   
  6 Kennedy - Loving, Jarred     Bowdoin                23.31      23.60   6   0.50
  6 Kimball, Matt                Southern Mai           24.05      23.60   5   0.50
  8 Levy, Ben                    Bates                  23.93      23.63   5 
  9 McKallagat, Jarret           Bates                  23.35      23.90   6 
 10 Riddell, Keyan               Bates                  24.50      23.92   3 
 11 Hackett, Lonnie              Bowdoin                24.32      24.05   4 
 12 Woods, Tim                   Bates                  24.00      24.33   5 
 13 Walker, Christopher          Southern Mai           24.29      24.36   4 
 14 Ciccarelli, Dylan            Colby                  25.35      24.97   2 
 15 Pan, Jia-Ahn                 Bates                  24.08      25.13   4 
 16 LaPadula, Ryan               Southern Mai           25.22      25.17   3 
 17 Donnelan, James              Bowdoin                24.04      25.27   5 
 18 Cleaves, William             Bates                  25.41      25.35   2 
 19 Mayo, Josh                   Southern Mai           24.81      25.47   3 
 20 Espinosa, Joaquin            Bates                  25.48      25.71   2 
 21 Russo, Alfred                Bates                  26.64      25.87   1 
 22 Kenyon, Charley              Bates                  24.80      25.96   3 
 23 Azulay, Jared                St. Joseph's           26.40      26.76   1 
 24 Page, Bryndon                St. Joseph's           26.81      27.09   1 
 -- Bean, David                  Bowdoin                23.86        DNF   5 
 
Event 10  Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Michael              Bates                8:43.40    8:43.22   10   
  2 Saba, Nicholas               Bowdoin              9:03.38    8:49.92    8   
  3 Talpey, Gregory              Bowdoin              8:56.13    8:50.55    6   
  4 Pearsall, Graham             Bates                8:48.62    8:52.31    4   
  5 Hale, Jeff                   Colby                9:08.95    8:53.90    2   
  6 Graboys, Noah                Bates                8:50.00    9:05.40    1   
  7 Sipprelle, Stephen           Bates                9:07.04    9:08.90  
  8 Dunn, Chris                  Southern Mai         9:14.94    9:09.14  
  9 Beals, Alex                  Southern Mai         9:35.94    9:10.17  
 10 Kimball, Eric                Bates                9:15.57    9:12.73  
 11 Desmond, Brian               Colby                9:00.00    9:28.52  
 12 Morey, Matthew               Southern Mai         9:42.00    9:33.44  
 13 Dumont, Nolan                Colby                9:54.87    9:45.96  
 14 Tinker, Colton               Southern Mai         9:32.35    9:48.50  
 
Event 11  Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bates  'A'                                        2:23.36    3:28.68   10   
  2 Bowdoin  'A'                                      3:30.18    3:31.50    8   
  3 Colby  'A'                                        3:23.64    3:31.55    6   
  4 St. Joseph's (Me.)  'A'                           3:45.00    3:56.28    4   
 
Event 12  Men 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bates  'A'                                        8:09.32    7:52.83   10   
  2 Southern Maine  'A'                               8:13.50    7:57.68    8   
  3 Bowdoin  'A'                                      8:22.09    8:00.34    6   
  4 Colby  'A'                                                   8:15.70    4   
 
Event 13  Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Pless, David                 Bates                 19.36m     18.93m   62-01.25  10   
  2 Enos, Sean                   Bates                 17.36m     16.84m   55-03.00   8   
  3 Gilboy, John                 Colby                 14.50m     14.57m   47-09.75   6   
  4 Ribero, Stephen              Southern Mai          14.83m     14.40m   47-03.00   4   
  5 Silver, Tyler                Bowdoin               13.48m     13.95m   45-09.25   2   
  6 Margitza, Nick               Bates                 14.22m     13.51m   44-04.00   1   
  7 Hill, Aubrey Joseph          Bates                 13.17m     13.28m   43-07.00 
  8 Woodford, Cameron            Bowdoin               12.94m     13.17m   43-02.50 
  9 Todesco, Anthony             Bowdoin               13.41m     12.83m   42-01.25 
 10 Kofos, Zak                   Bates                 12.88m     12.39m   40-07.75 
 11 Chisholm, Cameron            Bowdoin               11.56m     12.17m   39-11.25 
 12 Pandora, Rudy                Bates                 13.12m     11.68m   38-04.00 
 13 Stanton, Dustin              Southern Mai          12.06m     11.67m   38-03.50 
 14 Vosteen, Tyler               Southern Mai          11.64m     11.44m   37-06.50 
 15 Ricigliano, Michael          Southern Mai          10.07m     10.56m   34-07.75 
 16 Donnell, Eddie               St. Joseph's           9.10m      8.85m   29-00.50 
 17 Merrill, Jeff                St. Joseph's           7.06m      7.30m   23-11.50 
 18 Travers, Robert              St. Joseph's           5.10m      5.55m   18-02.50 
 
Event 14  Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ruginski, Jamie              Southern Mai           6.94m      6.98m   22-11.00  10   
  2 Sen, Anthony                 Southern Mai           6.18m      6.61m   21-08.25   8   
  3 Genco, Chris                 Bowdoin                6.47m      6.56m   21-06.25   6   
  4 Grant, Jamaal                Colby                  6.04m      6.43m   21-01.25   4   
  5 Hardison, David              Bates                  6.12m      6.36m   20-10.50   2   
  6 LeBlanc, Kyle                Bowdoin                           6.25m   20-06.25   1   
  7 Bellavia, Anthony            Bowdoin                5.78m      6.09m   19-11.75 
  8 Chick, Sam                   Bowdoin                6.15m      6.07m   19-11.00 
  9 Spofford, Isaiah             Bates                  6.36m      5.97m   19-07.00 
 10 Martinez, Andrew             Colby                  5.95m      5.96m   19-06.75 
 10 Bass, Eliot                  Bowdoin                5.86m      5.96m   19-06.75 
 12 O'Connor, Edward             Bowdoin                5.34m      5.57m   18-03.25 
 13 Brooks, Billy                St. Joseph's           5.72m      5.44m   17-10.25 
 14 Watson, Zachary              Bowdoin                           5.42m   17-09.50 
 15 Dunay, Sam                   St. Joseph's           5.66m      5.04m   16-06.50 
 -- Miller, David                Bowdoin                5.65m       FOUL            
 
Event 15  Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wisener, John                Bates                  4.30m      4.45m   14-07.25  10   
  2 Page, Eddy                   Bowdoin                4.30m      4.15m   13-07.25   8   
  3 Geldermann, Harry            Colby                  4.30m     J4.15m   13-07.25   6   
  4 Winkler, Orion               Southern Mai           3.50m     J4.15m   13-07.25   4   
  5 Tracy, Peter                 Bowdoin                4.15m      3.85m   12-07.50   2   
  6 Wall, Nicholas               Southern Mai           3.38m      3.70m   12-01.50   1   
  7 Johnson, Jason               Southern Mai           3.60m     J3.70m   12-01.50 
  8 Hardison, David              Bates                  3.70m      3.55m   11-07.75 
  9 Turner, Ryan                 Southern Mai           3.68m     J3.55m   11-07.75 
 10 Hovey, Justin                Southern Mai           3.30m      3.40m   11-01.75 
 11 Herwig, Andrew               Colby                  3.20m      3.10m   10-02.00 
 
Event 16  Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wainman, Eric                Bates                  1.91m      1.93m    6-04.00  10   
  2 Storey, Ryan                 Southern Mai           1.93m      1.88m    6-02.00   8   
  3 Genco, Chris                 Bowdoin                1.90m      1.83m    6-00.00   6   
  4 Zembruski, Andrew            Bowdoin                1.88m     J1.83m    6-00.00   4   
  5 Gattereau, Craig             Southern Mai           1.88m      1.78m    5-10.00   1.50
  5 Chen, Kuangji                Bowdoin                1.85m      1.78m    5-10.00   1.50
  7 James, Orin                  Bowdoin                1.78m     J1.78m    5-10.00 
  8 Haeuser, Anthony             Bates                  1.82m      1.73m    5-08.00 
  9 Herwig, Andrew               Colby                  1.64m      1.66m    5-05.25 
 10 Kremer, Detmer               Bates                  1.68m      1.61m    5-03.25 
 
Event 17  Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Pless, David                 Bates                 18.60m     17.94m   58-10.25  10   
  2 Enos, Sean                   Bates                 16.85m     16.43m   53-11.00   8   
  3 Margitza, Nick               Bates                 14.38m     14.52m   47-07.75   6   
  4 Gilboy, John                 Colby                 14.50m     14.24m   46-08.75   4   
  5 Pandora, Rudy                Bates                 13.84m     13.78m   45-02.50   2   
  6 Woodford, Cameron            Bowdoin               13.34m     13.36m   43-10.00   1   
  7 Chisholm, Cameron            Bowdoin               13.09m     13.05m   42-09.75 
  8 Harris, Caleb                Colby                 12.22m     12.29m   40-04.00 
  9 Hill, Aubrey Joseph          Bates                 12.09m     11.48m   37-08.00 
 10 Stanton, Dustin              Southern Mai          11.42m     11.35m   37-03.00 
 11 Silver, Tyler                Bowdoin               11.49m     11.06m   36-03.50 
 12 Vosteen, Tyler               Southern Mai          10.84m     11.05m   36-03.00 
 13 Johnson, Jason               Southern Mai          11.21m     10.93m   35-10.50 
 14 Ricigliano, Michael          Southern Mai          10.56m     10.37m   34-00.25 
 15 Donnell, Eddie               St. Joseph's                      9.94m   32-07.50 
 16 Littlejohn, Jared            Bowdoin               10.81m      9.93m   32-07.00 
 17 Travers, Robert              St. Joseph's           6.63m      6.91m   22-08.00 
 
Event 18  Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ruginski, Jamie              Southern Mai          14.41m     14.12m   46-04.00  10   
  2 Owumi, Justin                Colby                 13.48m     12.86m   42-02.25   8   
  3 Bellavia, Anthony            Bowdoin               12.50m     12.79m   41-11.50   6   
  4 Bass, Eliot                  Bowdoin               13.19m     12.53m   41-01.50   4   
  5 Chick, Sam                   Bowdoin               12.59m     12.23m   40-01.50   2   
  6 Ajamu, Joshua                Bates                            12.13m   39-09.75   1   
  7 Joseph, Nick                 Colby                 12.08m     12.06m   39-07.00 
  8 Wu, Matthew                  Bowdoin               11.73m     11.88m   38-11.75 
  9 Miller, David                Bowdoin                          11.58m   38-00.00 
 10 Calandra, Troy               Bates                            10.85m   35-07.25 
 11 Kremer, Detmer               Bates                 10.87m     10.09m   33-01.25 
 -- Hill, Jeff                   Bates                              FOUL            
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bates                      207        2) Bowdoin                   139   
    3) Southern Maine             123        4) Colby                      59   
    5) St. Joseph's (Me.)          24                                           


 


 
Related Links: