PBK Alumni
Search
Name Major(s) Class Year
Haoyu Song Mathematics, Physics 2018
Jenna Athanasopoulos Psychology: Neuroscience 2017
Michaela Athanasopoulos Psychology 2017
Baturay Aydemir Biology: Neuroscience, Chemistry 2017
Baturay Aydemir Biology: Neuroscience, Chemistry 2017
Eliza Baker-Wacks Environmental Policy 2017
Sophia Bartels Global Studies, Latin American Studies 2017
Lainey Battiston History 2017
Emma Berger Chemistry 2017
Sarah Boland Psychology 2017
Greyson Butler Biology 2017
Julia Butler Psychology, Sociology 2017
Julia Butler Psychology, Sociology 2017
Catherine Carey Environmental Science 2017
Justin Cary Government 2017
Rebecca Chmiel Chemistry, Environmental Science 2017
Roy Donnelly Classics, Economics-Mathematics 2017
Catherine Dunn English 2017
Rui Fan Chemistry, Environmental Science 2017
Scott Fenwick Biology: Neuroscience 2017
Katherine Fotos Environmental Science 2017
Yuzhe Geng Econ: Financial Markets, Math Sciences:Statistics 2017
Yuzhe Geng Econ: Financial Markets, Math Sciences:Statistics 2017
Zoe Gibson Urban Stud Soc Jus (Ind) 2017
Shanna Grant Psychology: Neuroscience 2017
Weiqi Gu Econ-Math: Fin Mkts Conc, Math Sciences:Statistics 2017
Joshua Hews Computer Science, Mathematics 2017
Joshua Hews Computer Science, Mathematics 2017
Laura Jensen Government 2017
Shangcheng Jiang Computer Science 2017
Meghan Kelly Latin American Studies 2017
Meghan Kelly Latin American Studies 2017
Phuong Le Biology: Cell/Molec Conc 2017
Yuxuan Li Econ-Math: Fin Mkts Conc, Mathematical Sciences 2017
Yuxuan Li Econ-Math: Fin Mkts Conc, Mathematical Sciences 2017
Jun Lin Computer Science, Math Sciences:Statistics 2017
Saran Liukasemsarn Mathematics 2017
Anoush Longerstaey Biology: Neuroscience 2017
Joseph Malionek Computer Science, Mathematics 2017
Ryunosuke Matsuura Economics, Mathematical Sciences 2017
Molly Mizusawa Global Studies 2017
Octavian Murad Computer Science, Mathematics 2017
Octavian Murad Computer Science, Mathematics 2017
Akira Murphy Computer Science, Mathematics 2017
Gianna Nappi American Studies, Classics 2017
Gianna Nappi American Studies, Classics 2017
Madeleine Neider Government 2017
Alan Ottenstein Mathematics, Physics 2017
Alexandru Plesa Biology: Cell/Molec Conc, Chemistry 2017
Alexandru Plesa Biology: Cell/Molec Conc, Chemistry 2017
Rachel Prestigiacomo Biology: Ecol/Evol Conc 2017
Shiyun Qiu History 2017
Vivek Sah Computer Science, Mathematics 2017
Amar Sehic Mathematics, Physics 2017
Elisa Stern Psychology: Neuroscience 2017
Ester Topolarova Anthropology 2017
Ivan Yang Biology 2017
Hanna Zayas English 2017
Xinyi Zheng Env Studies-Computation 2017
Philip Adamson Physics 2016
Itrat Akhter Computer Science, Mathematical Sciences 2016
Griffen Allen Philosophy 2016
Grace Baldwin Biology 2016
Benjamin Carlin Global Studies, Russian Lang & Culture 2016
Sarah Carrigan Psychology 2016
Jackie Chen Econ: Financial Markets, Math Sciences:Statistics 2016
Margaret Chutter Classical Civilization, Classics 2016
James Connelly Biology: Neuroscience 2016
Amanda Corwin Biology: Neuroscience 2016
Kaitlin Curran French Studies 2016
Lucy Devlin Biology 2016
Timothy Dutton Government 2016
Andrew Finn English 2016
Katrina Gafner Anthropology, Classical Civilization 2016
Timothy Gallagher Economics, Math Sciences:Statistics 2016
Charlotte Hambley French Studies, Math Sciences:Statistics 2016
Anna Herling Biology, Psychology 2016
Sarah Higgins French Studies, Global Studies 2016
Alexa Junker Environmental Science 2016
Gary Koplik Econ-Math: Fin Mkts Conc, Mathematical Sciences 2016
Christopher Krasniak Biology, Psychology: Neuroscience 2016
Abraham Krieger Government, Science,Technol,Society 2016
Sarah Lane-Reticker Chemistry: Biochemistry, English 2016
Jiawen Li Biology, Geology 2016
Beatrice Liang Computer Science, Math Sciences:Statistics 2016
Juvenal Lopez Biology 2016
Samantha Lovell Environmental Policy 2016
Thomas Lue Computer Science, Studio Art 2016
Daniel Maurer Chemistry: Biochemistry 2016
Daniel Medici Mathematics 2016
Michelle Minkin American Studies, Women, Gender, Sexuality 2016
Caroline Minott Psychology 2016
Nicholas Murphy Economics, Mathematics 2016
Lydia Nicholson American Studies 2016
Xueqing Qiao Economics, Mathematics 2016
Charles Qualey German Studies, History 2016
Clint Ross French Studies 2016
Harriet Rothschild Biology, Environmental Science 2016
Alex Sarappo English:Creative Writing, Philosophy 2016
Naomi Schmidt German Studies, Global Studies 2016
Zachary Schutzman Economics, Mathematics 2016
Lily Steig Art, History 2016
Michele Strage Psychology, Sociology 2016
Erin Trainor Anthropology, Global Studies 2016
Carl Vitzthum Biology-Computation 2016
Cody Whitcomb Biology 2016
Laurel Whitney Environmental Science 2016
Jane Wiesenberg Government 2016
Xi Yang Biology, Chemistry 2016
Christopher Abbott Anthropology 2015
Carolyn Bennett Environmental Policy, Global Studies 2015
Emily Berner Biology: Neurosci Conc 2015
Christina Besheer Art History 2015
Alice Black English 2015
Nils Carlson Econ: Financ'l Mkts Conc 2015
Carly Cronon Engl: Creatv Writg Conc 2015
Amy Cunningham Biology 2015
Katherine Daigle American Studies, English 2015
Grace DeNoon Anthropology, Global Studies 2015
Samantha Drivas French Studies, International Bus (Ind) 2015
Zachary Esakof Economics, Math Sciences: Statistics 2015
Andrew Fletcher Computer Science, Mathematics 2015
Abigail Fontaine Classical Civilization, Psychology 2015
Lucas Fortier Government 2015
Anne Friedrich Anthropology, Religious Studies 2015
Sara George Geology 2015
Roxana Gheorghe Computer Science 2015
Sara Gibbons Educational Studies: Human Devl Conc, Theater & Dance 2015
Emilie Jensen Theater & Dance 2015
Alexandra Jones Anthropology 2015
Samantha Jones English, Women, Gender, Sexuality 2015
Katherine Kimball Psychology 2015
Nicholas LaRovere Economics 2015
Danielle Levine Biology 2015
Justin Ismael Lutian Chemistry:Cell/Molecular, English 2015
Caitlin Lyons Global Studies, Russian Lang & Culture 2015
Paul Macklis Biology 2015
Jeffrey Meltzer Environmental Policy 2015
Megan Michie Biology: Cell/Molec Conc, Classics 2015
Julia Middleton Biology: Ecol/Evol Conc, Chemistry 2015
Jordan Nathan Behavioral Bus (Ind) 2015
Shelby O'Neill Government 2015
Samuel Parker Economics, Government 2015
Kevin Philbrick Econ: Financ'l Mkts Conc, Math Sciences:Statistics 2015
Eleanor Powell Global Studies 2015
Leah Powley Environmental Policy 2015
Laura Rosenthal Engl: Creatv Writg Conc 2015
Brett Sahlberg Biology: Cell/Molec Conc 2015
Johnna St. Cyr Engl: Creatv Writg Conc 2015
Kali Stevens Biology: Cell/Molec Conc 2015
Ian Tibbetts Computer Science, Physics 2015
Julie Toich Engl: Creatv Writg Conc 2015
John Tortorello Physics 2015
Marina Wells Art History, English 2015
Matthew Wilson Biology 2015
Kara Witherill Global Studies 2015
Molly Wylie Psychology 2015
Joshua Balk Government, Sociology 2014
Katherine Bellerose Latin American Studies, Spanish 2014
Sarah Boneysteele Theater & Dance 2014
Edward Chuang Chemistry: Biochemistry, Mathematics 2014
Kathryn Coe Chemistry: Biochemistry 2014
Brendan Cosgrove Econ: Financial Markets, Geoscience 2014
Kaitlin Curran Biology 2014
Yiyi Dong Economics-Mathematics 2014
Brian Doolittle Physics 2014
Czarina Evangelista Psychology: Neuroscience Con 2014
Brett Ewer Classical Civilization, Classics 2014
Katerina Faust Biology: Neurosci Conc 2014
Jack Gobillot Theater & Dance 2014
Christopher Greenlee Biology: Cell/Molec Conc 2014
Ben Guido Psychology 2014
Byoungwook Jang Mathematics 2014
Stephen Jenkins Mathematics 2014
Malia Kawamura Mathematical Sciences, Physics 2014
Shannon Kenny Biology 2014
James Kim American Studies 2014
Shannon Kooser Economics, French Studies 2014
Celeste Lattanzi Educational Stud (Ind) 2014
Erin Love Env Studies:Science Conc 2014
Lucas Martin English, Music 2014
Cecelia Moody English, Sociology 2014
Jessica Moore Biology: Cell/Molec Conc, German Studies 2014
Kathryn Moore Chemistry: Envir Science 2014
Stephen Morse Mathematics 2014
Emily Nadel Anthropology, Art 2014
Kristen Nassif Art: Studio & Hist Concs, Biology 2014
Allison Nolan Latin American Studies 2014
Samantha Nystrom Classical Civilization, English 2014
Jason Ottomano Government 2014
Kelsey Park Philosophy, Psychology 2014
Clare Peaslee Economics 2014
Theresa Petzoldt Env Studies:Science Conc 2014
Brandan Rivard Economics 2014
Natalie Roher Psychology: Neuroscience Con 2014
Morgan Rublee English 2014
Stephanie Ruys de Perez History 2014
Margaret Sargent Psychology 2014
Alison Smith Biology: Cell/Molec Conc 2014
Kristen Starkowski English, Sociology 2014
Justin Swansburg Econ: Financ'l Mkts Conc 2014
Miia-Liisa Termonen Creative Writing (Indep), Psychology 2014
Lily Tilton Economics, Psychology 2014
Kyle Wehner English, Government 2014
Russell Wilson Government 2014
Petya Andreeva East Asian Studies 2013
Alexander Barron Mathematics 2013
Elise Begin Biology 2013
Chiran Bhandari Math Sciences:Statistics, Physics 2013
Zachary Cecere Computer Science 2013
Jennifer Charette Global Studies 2013
Emma Clancy English 2013
Gareth Cleveland Economics, Math Sciences:Statistics 2013
Ethan Crockett Mathematical Sciences, Physics 2013
Olivia Crowley Gottlieb Art 2013
Ellicott Dandy Anthropology, Latin American Studies 2013
Brian Desmond English 2013
Laura Duff Biology: Neuroscience, Women, Gender, Sexuality 2013
Lauren Fisher Government 2013
Mary Fletcher Computer Science, Mathematics 2013
Charles Frank Chemistry: Biochemistry 2013
Daniel Garin Economics 2013
Rachel Guerra Chemistry: Biochemistry 2013
Jennifer Hale Biology 2013
Nina Hatch Env Studies: Policy Conc 2013
Katherine Houser Psychology: Neuroscience 2013
Elizabeth Hughes Biology: Neuroscience, Mathematical Sciences 2013
Peter Jones Economics-Mathematics 2013
Hillary Keach Psychology 2013
Virginia Keesler Env Studies: Policy Conc 2013
Jayeon Kim Russian Lang & Culture, Sociology 2013
Amanda Lavigueur Economics, Env Studies: Policy Conc 2013
Anna Leschen-Lindell Global Environ Justice 2013
Mckenzie Love English, History 2013
Muhammad Masood Mathematics, Physics 2013
Abbott Matthews Government, Latin American Studies 2013
Holly Mawn Psychology 2013
Eileen McGuire Psychology: Neuroscience 2013
Sarah Nalven Biology 2013
Chelsea Nickerson Biology: Neuroscience 2013
Stephen Nodder Chemistry, Physics 2013
William Norton Music, Physics 2013
Marguerite Paterson Latin American Studies, Spanish 2013
Michael Perreault Cinema/Media Stud (Ind) 2013
Philip Prosapio Mathematics, Physics 2013
Alexander Rasmussen Mathematics 2013
Zhanar Seitmagzimova Computer Science, Mathematical Sciences 2013
Greg Seyfarth Physics 2013
Orit Sirka Chemistry:Cell/Molecular 2013
Mariah Smith Psychology: Neuroscience 2013
Mimi Smith Theater & Dance 2013
Jillian Sullivan History 2013
Noah Teachey Env Studies: Policy Conc, Music 2013
Cale Wardell Psychology: Neuroscience 2013
Qianwen Xu Economics, Mathematical Sciences 2013
Siyang Xu Econ: Financial Markets, Mathematics 2013
Stanley Abrams Classics 2012
Jennifer Beatty Mathematics 2012
Kristina Blazanovic Chemistry:Cell/Molec Con 2012
Anne Burton Economics, Government 2012
Jordan Cadorette Economics, Math Sciences: Statistics 2012
Mark Chaffin Biology, Math Sciences: Statistics 2012
Xinyi Chen East Asian Studies, Economics 2012
Rebecca Chenard German Studies, Russian Lang & Culture 2012
Emma Creeden English 2012
Todd Curcuru Mathematical Sciences, Religious Studies 2012
Lindsay Dale Chemistry: Biochemistry 2012
Kathleen Davis Economics-Math'cs: Financial Markets Concentration 2012
Lauren Fiorelli Classics-English 2012
Veronica Foster English: Creative Writing Concentration, Women, Gender, Sexuality 2012
Sandhya Fuchs Anthropology 2012
Jennifer Gemmell Anthropology, Biology: Cell/Molec Conc 2012
Jenifer Goldman Psychology 2012
Hannah Goodwin Anthropology, French Studies 2012
Samuel Grant Economics 2012
Nicole Hewes Educational Stud (Ind), English 2012
Christopher Hoder Mathematical Sciences, Physics 2012
Daniel Homeier Environmental Studies: Policy Concentration 2012
Susannah Hufstader German Studies, History 2012
Benjamin Hummel Global Studies 2012
David Jensen Physics 2012
Spencer Kasko History, Religious Studies 2012
Meghan Kelly Government, Psychology 2012
Margaret Kruithoff American Studies 2012
James Lasher Music, Russian Lang & Culture 2012
Keith Lyons History 2012
Laura Maloney Global Studies, Government 2012
Fiona Masland East Asian Studies, Global Studies 2012
Sara Mason Biology 2012
Ashley Oliver Biology, Women, Gender, Sexuality 2012
Jacob Penglase Economics-Mathematics 2012
Daniel Pennachio Physics 2012
Nirakar Poudel Physics 2012
Erin Powers Chemistry 2012
Elizabeth Schneider Environmental Studies: Science Concentration, German Studies 2012
Desiree Shayer Government 2012
Faye Shneider English: Creative Writing Concentration 2012
Stephanie-Ann Sienkiewcz Psychology 2012
Emily Stuart English: Creative Writing Concentration 2012
Kathryn Wassam Global Studies, Latin American Studies 2012
Michael Wismer Biology 2012
Travis Wright Biology 2012
Courtney Yeager English: Creative Writing Concentration 2012
Jessica Acosta-Muller Sociology 2011
Samuel Axelrod Mathematical Sciences, Physics 2011
Kevin Baier Music 2011
Kukua Banson Economics, Mathematics 2011
Rachel Bechek Economics 2011
Stephanie Berger Psychology: Neuroscience Con 2011
Peter Buttaro International Studies, Russian Lang & Culture 2011
Cecilia Cancellieri Thea & Dance-Computation 2011
Hali Castleman Psychology 2011
Irina Cazan Mathematics 2011
Elizabeth Chang Physics 2011
Sarah Chant Educational Stud (Ind) 2011
Michael Clark English 2011
Nick Cunkelman Philosophy 2011
Sara Field Psychology 2011
Francis Gassert Environmental Studies: Policy Concentration 2011
Roxanne Ghazvinian Chemistry: Biochemistry 2011
Rachel Gleicher International Studies 2011
Susannah Hatch French Studies, International Studies 2011
Benjamin Haydock Philosophy 2011
Michael Hempel History 2011
Lauren Hendricks Enviromental Studies: Science Concentration 2011
Amanda Hetherington English 2011
Dustin Hickey Physics 2011
Daniel Hoshino Biology, Enviromental Studies: Science Concentration 2011
Qainat Khan Music, Women, Gender, Sexuality 2011
Clinton Kinkade Classical Civilization, Classics 2011
Peter Kirk Biology: Cell/Molec Conc 2011
Hannah Lafleur Enviromental Studies: Science Concentration 2011
Alexis Lavine Mathematics, Physics 2011
Cong Lee Econ:Financial Mkts Conc, Math Sciences: Statistics 2011
Christine Lydon Sociology 2011
Geraldine Morris Music 2011
Benjamin Ogden Economics: Public Policy Concentration, Government 2011
Katelyn Ouimet Philosophy 2011
Kimberly Parker Biology: Neurosci Conc 2011
Hannah Pulit English: Creative Writing Concentration 2011
Sara Ramsay Anthropology, French Studies 2011
Fazal Rashid History 2011
Tausif Salim Economics-Math'cs: Financial Markets Concentration 2011
Allison Seidel International Studies 2011
Anna Simeonova Economics, International Studies 2011
Qingyi Wang Math Sciences: Statistics, Physics 2011
Robyn Wardell International Studies, Religious Studies 2011
Stephen Zaharias History 2011
Mengfei Zhang Chemistry: A.C.S., Mathematics 2011
Savina Balasubramanian Psychology, Sociology 2010
Alexander Bassett History, Religious Studies 2010
Terri Bello Human Development (Independent) 2010
Reuben Biel Biology 2010
Sonia Booth Anthropology 2010
Alexander Boutin French Studies, International Studies 2010
Eric Braunstein Chemistry: A.C.S. 2010
Tara Brian International Studies 2010
John Clauson Computer Science, Mathematical Sciences 2010
Aimee Courtemanche History, International Studies 2010
Ellen Crapster-Pregont Chemistry, Geology 2010
Courtney Cronin French Studies, History 2010
Jennifer Dahnke Physics, Russian Lang & Culture 2010
Robin Daley Econ:Financial Mkts Conc 2010
Saralin Davis Biology: Neurosci Conc 2010
Jenny Dean Classical Civilization, Classics 2010
Brian DiMento Chemistry: Envir Sciences 2010
Elizabeth Disney Chemistry:Cell/Molec Con 2010
Aichatou Fall Economics, Mathematics 2010
Kathleen Fallon Music 2010
Nicholas Friedman Economics, Philosophy 2010
Jennifer Gelda Economics, Psychology 2010
Emma Hall Government, History 2010
Andrew Hardigan Biology 2010
Lauren Harris Biology: Cell/Molec Conc 2010
Piper Haywood Studio Art 2010
Hannah Holbrook Psychology 2010
Margosia Jadkowski Geology 2010
Seth Johnson Biology: Cell/Molec Conc 2010
Emily Julin Music 2010
Benjamin Keyser Biology 2010
Robert Knipp Economics, Mathematics 2010
Sarah Levine Mathematics, Physics 2010
Darshini Mahadevia Psychology: Neuroscience Con 2010
Bonnie Mangold Government 2010
Sarena Maron-Kolitch Women, Gender, Sexuality 2010
Alexander Mayer Spanish 2010
Eric McDowell English: Creative Writing Concentration 2010
Mesay Melese Economics, Mathematics 2010
Kathleen Minton French Studies, International Studies 2010
Alexander Oot Mathematics 2010
Isaac Opper Economics, Mathematics 2010
Elisabeth Ponsot Government 2010
Loredana Popescu Economics, Mathematics 2010
William Price Philosophy 2010
Samuel Rooney Biology 2010
Catarina Ruksznis Biology 2010
Adam SanMiguel Biology 2010
Jordan Schoonover Biology-Envir Sci Concent 2010
Michael Schwartz Psychology 2010
Peter Serina Biology 2010
Fiona Sheridan-McIver Government 2010
Chelsea Stillman Psychology 2010
Brittany Tasi Psychology 2010
Jared Tepper Chemistry: Biochemistry 2010
Nicholas Van Niel Economics 2010
Clifford Vickrey Government 2010
Alexandra Wesnousky Classics, Psychology 2010
Amy Weston Women, Gender, Sexuality 2010
Annelise Wiersema Anthropology, International Studies 2010
Michael Ambrogi Biology-Envir Sci Concent, Environmental Studies: Policy Concentration 2009
Abigail Anderson Sociology 2009
Cynthia Anderson-Bauer English: Creative Writing Concentration 2009
Daniela Andreevska Economics, International Studies 2009
Nikolai Barnwell Music 2009
Rebecca Beach Chemistry: Biochemistry 2009
Erin Beasley Anthropology 2009
Lauren Bizzari Biology 2009
Kathleen Brzozowski English: Creative Writing Concentration 2009
Christopher Buros Chemistry:Cell/Molec Con 2009
Catherine Coffman English, History 2009
Kimberly Cohen Biology 2009
Hannah Converse Biology-Envir Sci Concent 2009
Ali Cutrone English 2009
Elizabeth Doran Sociology, Women, Gender, Sexuality 2009
Katherine Dutcher German Studies, International Studies 2009
Lauren Duval History 2009
Evan Footer Economics-Math'cs: Financial Markets Concentration 2009
Christine Gilleland International Studies, Russian Lang & Culture 2009
Daniel Gomez Music, Physics 2009
Emily Hansen English, Mathematics 2009
Benjamin Hauptman Mathematical Sciences 2009
Jonathan Heimbach Government 2009
Margaret Helm Psychology: Neuroscience Con 2009
Jason Hine Biology 2009
Carla Jacobs Psychology 2009
Fern Jeremiah Economics, International Studies 2009
Lane Johnson Biology 2009
James Jones Mathematics, Physics 2009
Katja Jylkka English 2009
Benjamin Knight Mathematics, Spanish 2009
Brianna Kondrat English: Creative Writing Concentration 2009
Kenneth LaMantia Classics, Philosophy 2009
Kristina Langenborg Chemistry: Biochemistry 2009
Justin Leavens History, Spanish 2009
Jonathan Lefcheck Biology 2009
Margaret Lyford French Studies, International Studies 2009
Whitney Lynn Art, History Concentration, History 2009
Tatenda Mahlokozera Chemistry: Biochemistry, Physics 2009
Joseph Meyer Chemistry: Biochemistry, Physics 2009
Katherine Nelson Mathematical Sciences, Physics 2009
Hannah Pajolek Biology 2009
Shelley Payne History 2009
Carrie Potter Psychology 2009
Jamie Quine American Studies 2009
Krishan Rele Econ:Financial Mkts Conc, International Studies 2009
John Roberts Economics-Math'cs: Financial Markets Concentration, Mathematical Sciences 2009
Patrick Roche Environmental Studies: Policy Concentration 2009
Guy Sack Psychology 2009
Megan Saunders Environmental Studies: Policy Concentration 2009
Talia Savic Biology: Cell/Molec Conc 2009
Hanna Schenk Psychology: Neuroscience Con 2009
Alea Thompson English, Government 2009
Nicole Veilleux Art, History Concentration, History 2009
Daniel Wasserman Philosophy 2009
Rachel Watson Latin American Studies, Spanish 2009
Po Wong Economics, English 2009
Yilin Xu Economics, Mathematics 2009
Elizabeth Zagroba Mathematics 2009
Ling Zhu Econ:Financial Mkts Conc, Mathematics 2009
Daniel Adams Sociology 2008
Brent Aigler Geology 2008
Sharon Aigler Biology 2008
Stephanie Alvarado International Studies, Latin American Studies 2008
Lauren Baard Biology 2008
Ivan Balbuzanov Economics, Mathematics 2008
Sara Benjamin Sociology 2008
Haley Blum East Asian Studies 2008
John Chung Mathematical Sciences, Physics 2008
Sarah Clark Biology: Cell/Molec Conc 2008
Joanna Corey Spanish 2008
Leonardo Costa Economics: International Economics, International Studies 2008
Christian Crannell Chemistry: A.C.S. 2008
Preston Decker Biology, East Asian Studies 2008
Stacey Dubois Psychology 2008
Michelle Easton Human Development (Independent), Sociology 2008
Jamie Fierce Biology 2008
Erin Gallery English: Creative Writing Concentration 2008
Christopher Giangreco Art, English 2008
Alexander Gill Mathematics, Physics 2008
Julia Gilstein English, History 2008
Kimberly Graves Chemistry: A.C.S. 2008
Abigail Hall International Studies, Latin American Studies 2008
Melanie Larsen Government 2008
Courtney Larson Environmental Studies: Policy Concentration, International Studies 2008
Lucas LaViolet Mathematical Sciences, Physics 2008
Emily Lyczkowski Biology 2008
Jennifer Malpass Biology, Classics 2008
Gretchen Markiewicz German Studies, Mathematics 2008
Julie Marsh Latin American Studies, Spanish 2008
Timothy Miller Biology: Neurosci Conc 2008
Darcy Mock Anthropology, Biology 2008
Charlotte Morse-Fortier French Studies, Psychology 2008
Daniel Moss Econ:Financial Mkts Conc, Mathematical Sciences 2008
Judith Murphy English, International Studies 2008
Kostadina Nacheva Economics-Mathematics 2008
Cassandra Newell Chemistry, Russian Lang & Culture 2008
Heidi Parker Human Development (Independent) 2008
Sarah Parrish Art, English 2008
Laura Perille English, History 2008
Raven Phillips Psychology: Neuroscience Con 2008
Rebecca Piekarski Psychology 2008
Brian Putnam Computer Science 2008
Andrei Roman Economics, International Studies 2008
Yauheniya Sidarchuk Economics-Math'cs: Financial Markets Concentration 2008
James Silvestro Mathematical Sciences 2008
Kyle Smith Economics, Government 2008
Laura Smith English 2008
Chad Stecher Economics, Mathematics 2008
Julia Stuebing Government 2008
Joerose Tharakan Economics, Mathematics 2008
Melanie Ungar Classics, German Language,Literatr 2008
Cristian Vesa Mathematics, Physics 2008
William Whitledge Physics 2008
Victoria Work Biology: Cell/Molec Conc 2008
Jessica Young Government, Philosophy 2008
Mary-Catherine Amadu Spanish 2007
Michael Aquino Econ:Financial Mkts Conc 2007
Meagan Arango English, Thea & Dance-Computation 2007
Kelly Bakulski Biology: Cell/Molec Conc, Enviromental Studies: Science Concentration 2007
Megan Bovill Human Development (Independent), Mathematical Sciences 2007
Drew Branden Physics 2007
Dhruv Chadha Economics, Mathematical Sciences 2007
Yu-Hwei Chou Physics 2007
Claudine Davidshofer French Studies, Philosophy 2007
Peter Davis Econ:Financial Mkts Conc 2007
Horacio Diaz Adda Economics-Mathematics 2007
Merle Eisenberg Government, History 2007
Elizabeth Finn English, Government 2007
Gjergji Gaqi Music 2007
Maro Gartside English, Sociology 2007
Adrian Gilmore Classical Civilization, Psychology: Neuroscience Con 2007
Kaitlin Hanley Psychology 2007
Kyle Haskett English: Creative Writing Concentration 2007
Katherine Haswell Sociology 2007
Amanda Hilton Anthropology, Religious Studies 2007
Thomas Hulse Mathematics, Physics 2007
Malcolm Itter Biology 2007
Carolyn Jessup Econ:Financial Mkts Conc 2007
Lent Johnson Mathematical Sciences, Physics 2007
Jessica Kaplan Biology 2007
Siu Ko Thea & Dance-Computation 2007
Ninoslav Krgovic Architecture (Indep), Studio Art 2007
Anna Locke English 2007
Renzo Mendoza Castro French Studies, International Studies 2007
Marissa Meyer Psychology: Neuroscience Con 2007
Kristen Morin Mathematics, Psychology: Neuroscience Con 2007
Canaan Morse East Asian Studies 2007
Tsvetelina Natcheva Econ:Financial Mkts Conc 2007
Mariah Nichols Art, French Studies 2007
Eleanor O'Rourke Computer Science, Spanish 2007
Andra Ofosu Economics 2007
Andreea Olea Computer Science, Mathematics 2007
Ta-Chung Ong Chemistry, Physics 2007
Ira Panova Economics-Mathematics, Psychology 2007
Ivica Petrikova Government, International Studies 2007
Katherine Renwick Classics, Enviromental Studies: Science Concentration 2007
Emily Rout Biology 2007
Whitney Simmonds Music 2007
Jamie Singelais Sociology 2007
Sarah Smiley Biology: Cell/Molec Conc 2007
Lauren Sonalkar Human Development (Independent) 2007
Arturs Vrublevskis Mathematics, Physics 2007
Anne Wachtel Human Development (Independent) 2007
Melinda Woerter English: Creative Writing Concentration, French Studies 2007
Alec Worsnop Government 2007
Jingjing Zhou Economics, Mathematics 2007
Adam Atkinson-Lewis Geology, Spanish 2006
Lijah Barasz Cultural Production (Ind) 2006
Todd Basnight History 2006
Hannah Beach Classical Civilization, Philosophy 2006
Ann Berger English 2006
Emily Brostek Human Development (Independent), Philosophy 2006
Ka Chan East Asian Studies, Russian Lang & Culture 2006
Juliana Chessin History 2006
Jenna Civitello Enviromental Studies: Science Concentration 2006
Emilie Coulson English: Creative Writing Concentration 2006
Adil D'Sousa Comparative Literary Studies (Independent) 2006
Margaret Duggan Sociology 2006
Kara Fagan American Studies, English 2006
Sarah Fallon East Asian Studies 2006
Daniel Fowler Chemistry: Biochemistry 2006
Katie Fuller History 2006
Frank Fung Mathematical Sciences, Physics 2006
Cybill Gayatin International Studies 2006
Bram Geller Chemistry: Biochemistry 2006
Benjamin Godwin East Asian Studies 2006
Erica Hanson English 2006
Sarah Hoskinson Biology, Enviromental Studies: Science Concentration 2006
Andrew Johnson Biology-Envir Sci Concent 2006
Sarah Johnson Biology-Envir Sci Concent 2006
Emily Judem American Studies 2006
Rebeccah Kilian Classics, English 2006
Rebecca Korb Latin American Studies, Spanish 2006
Nina Korolyova Economics-Mathematics, International Studies 2006
Kathryn Lidington Geology 2006
George Mani Econ:Financial Mkts Conc 2006
Katharine Matys Psychology 2006
James McLaughlin English: Creative Writing Concentration 2006
Matthew Meredith Biology: Cell/Molec Conc 2006
Jakob Moe Biology-Envir Sci Concent, Science, Technology, Society 2006
Matthew Morrison English, History 2006
Michael O'Brien English 2006
Adam Oesterle Chemistry: Biochemistry 2006
Francis Orzechowski Government 2006
Mary Ostberg Sociology 2006
Katherine Packard History 2006
Erin Parry Biology: Cell/Molec Conc 2006
Sara Petrosillo English 2006
Meredith Post Classical Civilization, Classics 2006
Erin Rhoda English: Creative Writing Concentration 2006
Daniel Sack Mathematics, Physics 2006
Lexi Sack Economics, Philosophy-Mathematics (Ind) 2006
Sarah Schleck Government, International Studies 2006
Robert Smithwood Government 2006
Kaitlyn Taylor Art 2006
Caroline Theoharides Economics: Public Policy Concentration 2006
Brian Tierney Economics-Math'cs: Financial Markets Concentration 2006
Emilia Tjernstrom Economics 2006
Jessica Varnum Government, International Studies 2006
Jessica Wansart Religious Studies 2006
Elizabeth Whipple Geobiology 2006
Elizabeth Wyckoff English: Creative Writing Concentration, Women, Gender, Sexuality 2006
Kate Zeigler English 2006
Mao Zheng Economics, Physics 2006
David Acker Econ:Financial Mkts Conc 2005
Nicholas Bayley Biology 2005
Rachel Beaupre Studio Art and Art History 2005
Pawel Brodalka Economics, Government 2005
Daniel Brown Government, Philosophy 2005
Emma Brown American Studies 2005
Lisa Burner International Studies, Latin American Studies 2005
Katie Callow Economics 2005
Kathleen Campbell Thea & Dance-Computation 2005
Brendan Carroll Environmental Studies: Policy Concentration 2005
Ka Chan Mathematical Sciences, Physics 2005
Mark Chapman International Studies, Religious Studies 2005
Benjamin Davis History, Religious Studies 2005
Galia Debelouchina Chemistry: A.C.S., Mathematics 2005
Jonathan Devers East Asian Studies 2005
Justin Dubois German Language,Literatr, International Studies 2005
Lydia Durant Biology 2005
Nilanjana Dutt Computer Science, Mathematical Sciences 2005
Hannah Emery Sociology 2005
James Falk Mathematics, Physics 2005
Catherine Fillebrown East Asian Studies 2005
Emily Forgett Spanish 2005
Emily Given Philosophy 2005
Matthew Guy-Hamilton Economics, History 2005
Rachel Hatch English 2005
Mary Hill Mathematical Sciences 2005
Nathaniel Hulme American Studies, History 2005
Katherine Hurd Psychology 2005
Devon Hutton Biology, Chemistry: Biochemistry 2005
Clara Koh Chemistry: Biochemistry, Religious Studies 2005
Yan Kung Chemistry:Cell/Molec Con 2005
Timothy Lancaster Biology-Envir Sci Concent 2005
Brandy Lipton Economics, Mathematics 2005
Eric Luth Biology: Neurosci Conc 2005
Maureen Lynes Biology: Cell/Molec Conc 2005
Ivan Mihajlov Chemistry: Biochemistry, French Studies 2005
Alexandru Mocanu French Studies, Government 2005
Todd Moore English: Creative Writing Concentration 2005
Annette Mueller Psychology: Neuroscience Con 2005
Timothy Newhouse Chemistry: A.C.S. 2005
Laura Normand Spanish 2005
Meredith O'Brien History 2005
Andrea Palmer Spanish 2005
Justinas Pelenis Econ:Financial Mkts Conc, Mathematics 2005
Stanislav Presolski Chemistry: A.C.S., Physics 2005
Katherine Rittner Chemistry: Biochemistry 2005
Andras Rozmer Government, International Studies 2005
Matthew Ruby German Language,Literatr, Psychology 2005
Michael Rutherford Econ:Financial Mkts Conc, Government 2005
Kevin Selby Chemistry: Biochemistry 2005
Karin Shankar International Studies, Spanish 2005
Ashley Wallace English, Music 2005
Melissa Yosua-Davis Mathematics, Physics 2005
Vassilena Zheleva Chemistry: Biochemistry, Mathematics 2005
Seth Aylmer Philosophy 2004
Erica Bauer Psychology 2004
Jennifer Beal Biology 2004
Miranda Bertram Biology 2004
Erica Blomberg Psychology 2004
Jason Bougere Anthropology 2004
Brenna Brackett Government, Mathematical Sciences 2004
Anne Brown History, Spanish 2004
Douglas Calhoun East Asian Studies 2004
Camille Campanile English, History 2004
Meredith Collins Chemistry: Biochemistry 2004
Ellen Corey Russian Lang & Culture 2004
Cassandra Cote Grantham French Studies, Religious Studies 2004
Leigh Cummings Government 2004
Cynthia Davies Cognitive Anthropol(Ind) 2004
Erin Dube English 2004
Brian Foley Chemistry: Envir Sciences, Classics 2004
Kathryn Gargolinski Studio Art 2004
Matthew Getty Government 2004
Michael Greenberg Anthropology 2004
Isaac Griffith-Onnen East Asian Studies 2004
Michael Henderson-Cohen Economics 2004
Elizabeth Holmes Mugwang'a International Studies 2004
Win Htay Computer Science 2004
Molly Hyde Biology 2004
Aimee Jack English 2004
Sarah Jasinski Psychology 2004
Serena Josephs History 2004
Justin Juskewitch Chemistry: Biochemistry, Mathematics 2004
Sarah Kaminshine Mathematics 2004
Katherine Kaufmann Economics, German Language,Literatr 2004
Emily Laubscher Psychology 2004
Kristina Lieberman Psychology 2004
Siqing Ma Econ:Financial Mkts Conc, Mathematics 2004
Amy Madison English 2004
Emma McCandless English: Creative Writing Concentration 2004
Megan Meehan Government 2004
Christine Mehta German Studies, Government 2004
Boryana Miteva Economics, Mathematics 2004
Molly Nietfeld American Studies, English 2004
Gavin O'Brien Anthropology, Religious Studies 2004
Aubris Pfeiffer Biology-Envir Sci Concent 2004
Karen Prager History 2004
Diego Puig Government 2004
Megan Reddy Psychology 2004
Benjamin Ricciardi Economics 2004
Keith Romano Chemistry: Biochemistry 2004
Jennifer Rosenberg Biology: Cell/Molec Conc 2004
Anna Royer East Asian Studies 2004
Valentina Saltane International Studies 2004
Kristin Saucier International Studies, Latin American Studies 2004
Jack Schroder Economics, Religious Studies 2004
Elizabeth Schundler Mathematical Sciences, Physics 2004
Edward Smith English, Philosophy 2004
Alan Stimpson English 2004
Sarah Sussman Music 2004
Kulli Tamm Economics, International Studies 2004
Rachel Tobie Word and Image Stu (Ind) 2004
Abigail Wheeler English: Creative Writing Concentration 2004
Dana Wheeler Environmental Studies: Policy Concentration 2004
Laurel Woodward English, Spanish 2004
Amanda Ashman Anthropology, Women's Studies 2003
Bradford Booth Government 2003
Eleanor Boyce Geology 2003
Andrea Breau Women's Studies 2003
Heidi Bungeroth Psychology 2003
Kyle Burke Computer Science, Mathematics 2003
Nathaniel Chamberlin Spanish 2003
John Craske English, Music 2003
Lisa DeKeukelaere Mathematics 2003
Jesse DeLaughter Art, French Studies 2003
Brie Drummond Biology 2003
Jill Feeney Biology 2003
Joseph Feeney History 2003
Maria Fenwick Human Development (Independent) 2003
Elyssa Ford International Studies 2003
Jennifer Gerdts Psychology 2003
Heitor Gouvea Government, History 2003
Aaron Henckler Economics, International Studies 2003
Erin Hertzog Biology-Envir Sci Concent 2003
Stephanie Hirst Government 2003
Sarah Hoffman Government 2003
Laura Hooper Biology: Cell/Molec Conc 2003
Brian Hurley History, Religious Studies 2003
Elizabeth Jackson French Studies, Spanish 2003
Ian Kahn Mathematical Sciences, Physics 2003
Laura Kittredge American Studies, Women's Studies 2003
Lauren Kocman Economics, Spanish 2003
Melanie Lago Biology-Envir Sci Concent 2003
Courtney Lerch Latin American Studies 2003
Lesley Loss Chemistry:Cell/Molec Con 2003
Katelyn Mann Computer Science, Mathematical Sciences 2003
Sarah Marvin German, Psychology 2003
Laura Mazza English 2003
Douglas Melzer Biology: Cell/Molec Conc 2003
Joyce Megan Michaud Anthropology 2003
Andrew Moraco Chemistry: Biochemistry 2003
Katrina Noyes Economics 2003
Susannah Parke Biology 2003
Sarah Pierce Biology: Cell/Molec Conc, Mathematics 2003
Frederik Rasmussen Econ:Financial Mkts Conc 2003
Mandy Reid English 2003
Neil Reynolds English: Creative Writing Concentration 2003
Grete Rod Economics, International Studies 2003
Christiana Salah English: Creative Writing Concentration 2003
Gregory Sawyer Biology, Chemistry: Biochemistry 2003
Sara Schwartz Mohan Psychology 2003
Alison Shore Biology, French Literature 2003
Jonathan Silberstein-Loeb History 2003
Traci Speed Chemistry:Cell/Molec Con 2003
Lauren St. Martin Biology-Envir Sci Concent 2003
Justin Stempeck English 2003
Sarah Style Sociology, Thea & Dance-Computation 2003
Justin Sukiennik Chemistry, Mathematics 2003
Ryan Swank Sociology 2003
Alexander Tee Mathematical Sciences, Physics 2003
Brooke Thurston Government 2003
Kristy Thurston Biology 2003
Yvonne Turner International Studies 2003
Kira Vassar English 2003
Jill Wentzell Biology: Neurosci Conc 2003
Bonnie Wreschner Biology 2003
Jennifer Zimmermann Government, International Studies 2003
Jessica Abston English 2002
Matthew Albaugh Psychology 2002
Eleanor Berlin American Studies 2002
Briana Bizier Philosophy, Religious Studies 2002
Hillary Bouchard English 2002
Lauren Brasington Biology 2002
Meredith Carter Psychology, Sociology 2002
Erin Clark History 2002
Jason Cummings International Studies, Spanish 2002
Thomas Curran Chemistry: Biochemistry, Physics 2002
Jennifer Dakin English, Environmental Policy 2002
Ryan Davis English: Creative Writing Concentration 2002
Jim Drews Econ:Financial Mkts Conc 2002
Katherine Dunn English 2002
Deandra Early Biology-Envir Sci Concent 2002
Jennifer Gravel Government, Spanish 2002
Nathanial Grubbs Geol: Envir Sci Option 2002
Christina Gungova Econ:Financial Mkts Conc 2002
David Hauser Music 2002
John Hobson English 2002
Denitsa Hristova Econ:Financial Mkts Conc 2002
Stacy Jameson American Studies 2002
Hilary Jansen Music 2002
Tamas Juhasz Chemistry: A.C.S., Physics 2002
Kathryn Kosuda Chemistry 2002
Joshua Ladieu Computer Science 2002
Christopher Long Classics 2002
Rodwell Mabaera Chemistry: A.C.S., Mathematics 2002
Allison MacRae Biology: Cell/Molec Conc 2002
Maria Manning Biology-Envir Sci Concent 2002
Eugenie Montague Anthropology 2002
Cortney Mouillesseaux Mathematics 2002
Kimberly Neckers Government 2002
Kirsten Ness Biology-Envir Sci Concent 2002
Gayle Pageau Pouliot Chemistry:Cell/Molec Con 2002
Karthik Paramasivan Economics 2002
Anne Paruti English, Spanish 2002
Christy Person Biology, French Literature 2002
Meredith Renda Anthropology 2002
Meghan Rogalus Biology-Envir Sci Concent 2002
Michael Rogalus Biology-Envir Sci Concent 2002
Jennifer Russo Psychology, Spanish 2002
Jonathan Ryder Econ:Financial Mkts Conc 2002
Katherine Simpson English: Creative Writing Concentration 2002
Helen Sofaer Biology 2002
John Sullivan English: Creative Writing Concentration, Spanish 2002
Tara Sweeney History 2002
Katherine Theriault American Studies 2002
Matthew Tolve Economics, History 2002
Erika Tristan English 2002
Nicole Wakely Art, History Concentration, English: Creative Writing Concentration 2002
Ryan Wepler English, Philosophy 2002
Anna Yarbrough Mathematical Sciences 2002
Laura Yeamans Econ:Financial Mkts Conc 2002
Amanda Adams Mathematics, Sociology 2001
Kirk Allen Econ:Financial Mkts Conc 2001
Milan Babik Economics, Government 2001
Melinda Barber Econ:Financial Mkts Conc 2001
Matthew Birnholz Biology: Cell/Molec Conc 2001
Nathan Boland Chemistry: A.C.S. 2001
Jessica Brooks Biology 2001
Valerie Cooper Psychology 2001
Thomas Dohlie-Evenson Mathematical Sciences, Physics 2001
Seth Eckstein East Asian Studies, International Studies 2001
Justin Ehrenwerth Philosophy 2001
Salena Feit French Studies, International Studies 2001
Molly Franke Sociology, Spanish 2001
Elizabeth Frankel English: Creative Writing Concentration, Performing Arts 2001
David Fuente Geology 2001
Brendan Gavin Biology 2001
David Ghertner Chemistry: Envir Sciences 2001
Sara Gross Music 2001
Richard Hallquist Mathematics 2001
Betsy Harvey American Studies 2001
Kate Isley French Studies, International Studies 2001
Aura Janze Biology 2001
Sarah Kennedy Art, History 2001
Eric Kostrowski Computer Science, Econ:Financial Mkts Conc 2001
Catherine Lee Biology: Cell/Molec Conc, German 2001
John Logan Biology-Envir Sci Concent 2001
Daniel Martin Performing Arts 2001
Raymond Mazza Computer Science, Physics 2001
Lindsey McGeehan Sociology 2001
Sarah Meehan English, Spanish 2001
Aaron Megquier Biology-Envir Sci Concent 2001
Beth Moloney Economics 2001
Vanessa Moore American Studies, French Studies 2001
Melanie Morin Biology: Cell/Molec Conc 2001
Vanessa Mudd English, Religious Studies 2001
Heather Olson Chemistry:Cell/Molec Con, French Studies 2001
Anna Painter Geology 2001
Nicole Poland Psychology 2001
Stacy Raphael Performing Arts 2001
Sarah Richards Kim Psychology, Religious Studies 2001
Kathleen Riley English 2001
Travis Roderick Computer Science 2001
Caroline Rosch Music, Performing Arts 2001
Tiffany Rudloe Biology: Cell/Molec Conc 2001
Kimberly Schneider Branam English 2001
Stephanie Sutherland International Studies 2001
Carolyn Szum International Studies 2001
Tara Thwing German, International Studies 2001
Erin Wand Econ:Financial Mkts Conc 2001
Jonathan Weinberg Cognitive Science - Indep 2001
Marybeth Wilhelm English 2001
Michael Wilmot American Studies, History 2001
Anne Wullschlager English 2001
Elizabeth Young Studio Art 2001
Michael Alto Music 2000
Sarah Andel Anthropology, Women's Studies 2000
Paul Berube Biology: Cell/Molec Conc 2000
W. Blackwell Spanish 2000
Christopher Bonafide Psychology 2000
Nicole Buerger Psychology 2000
Jennifer Bullard Biology, Psychology 2000
Diane Carr Art, History Concentration, French Studies 2000
Lisa Carroll International Studies, Spanish 2000
Debra Coletti Economics 2000
Drew Davis Chemistry:Cell/Molec Con 2000
A. De St Maurice English-Creative Writing 2000
Thomas Donahue History 2000
Ilana Gilg Biology 2000
Gillian Gutierrez International Studies, Spanish 2000
Alicia Hammond American Studies 2000
Anne Hertzberg Biology 2000
Sarah Hoff English 2000
Fleur Hopper Women's Studies 2000
Faith Hughes Economics 2000
Christopher Ireland Computer Science 2000
Helen Ireland Biology, Psychology 2000
Amanda Irvine East Asian Studies, French Studies 2000
Ryan Jennerich Mathematical Sciences, Physics 2000
Travis Keeling Psychology 2000
Erin Knight Psychology 2000
Yuliya Komska German 2000
Keryn Kwedor English 2000
Charles Langelier Chemistry: Biochemistry 2000
Kristen Lavoie Music 2000
Jisel Lopez French Studies 2000
Ruth Manion East Asian Studies 2000
James McGrath English-Creative Writing 2000
Karrie Meehan English 2000
Keith Monk Government 2000
Jonathan Rickert Government 2000
Abigail Rowe Environmental Policy 2000
Megan Smiley French Studies, International Studies 2000
Jason St. Clair Chemistry: A.C.S. 2000
Jessica Stauth Physics 2000
Benjamin Stockwell Econ:Financial Mkts Conc 2000
Matthew Stokes Biology: Cell/Molec Conc 2000
Patrick Sullivan Biology 2000
Christina Tinglof English-Creative Writing 2000
Karah To Econ:Financial Mkts Conc, International Studies 2000
Sarah Toland English 2000
Taylor Tribble Geology 2000
Corie Washow Human Development (Independent) 2000
Vanessa Wehmeyer Psychology 2000
Jason Werlin International Studies, Spanish 2000
Sarah Whittier Biology: Cell/Molec Conc 2000
Erin Wilkes Chemistry:Cell/Molec Con, Classics 2000
Rebecca Williams Government, Spanish 2000
Meaghan Zadrozny Psychology 2000
Jennie Aranovitch English 1999
Jennifer Bailey English 1999
John Bishop English-Creative Writing 1999
Andrea Bredemeyer Chemistry: Biochemistry 1999
Eamon Briggs Physics 1999
Ellen Cantrill International Studies 1999
Noah Chung Economics-Mathematics 1999
Stephanie Crawford English 1999
Dennis D'Angelo English-Creative Writing, Philosophy 1999
Leah Dering International Studies 1999
Laura Eichelberger Anthropology 1999
John Evans Chemistry, Physics 1999
Cecilia Fleming Psychology 1999
Gregory Foltz Physics 1999
Martha Gonzalez Latin American Studies, Spanish 1999
Mitchell Goodman Computer Science 1999
Katie Gordon English, Philosophy 1999
Jane Hajeck Anthropology 1999
Lisa Herranz Latin American Studies, Sociology 1999
Laura Hurley English 1999
Nathaniel Jue Biology 1999
Stephen Kajdasz Biology: Cell/Molec Conc 1999
Erin Kelleher Anthropology, International Studies 1999
Emily LeBlanc Performing Arts, Psychology 1999
Christina Lemieux English, Psychology 1999
Michele Machalani Performing Arts, Philosophy 1999
Kelley Martin Econ:Financial Mkts Conc 1999
Jennifer Nelson Biology-Envir Sci Concent, Mathematics 1999
Douglas Nilson Biology 1999
Leanna O'Donnell Biology-Envir Sci Concent 1999
Catherine O'Dwyer English 1999
Melanie Pearl Psychology 1999
Prasanna Perera Computer Science 1999
William Polkinghorn Chemistry, Religious Studies 1999
Gregory Pope Economics 1999
Jennie Record English 1999
Sonya Roderick Biology-Envir Sci Concent 1999
Amy Rowe Anthropology, Religious Studies 1999
Erin Sampson Music 1999
Heather Sanders Psychology 1999
Mariek Schmidt Geology 1999
Andrea Sickinger Psychology 1999
Jonathan Sickinger Biology: Cell/Molec Conc 1999
Jamie Smith History 1999
Jason Stauth Physics 1999
Franklin Struwe Physics 1999
Eric Suchman History 1999
Julie Wilbur-Volpe Biology, Spanish 1999
Eric Wittlake Econ:Financial Mkts Conc, Mathematics 1999
Joshua Young Chemistry: Biochemistry 1999
Emilie Archambeault Economics, Mathematics 1998
Holly Austin English 1998
Emily Blood Biology, Mathematics 1998
Sarah Boehm Biology-Envir Sci Concent, Geol: Envir Sci Option 1998
Jonathan Bolton Government 1998
Peter Bowden Econ:Financial Mkts Conc 1998
David Brenneman International Studies, Russian Lang & Culture 1998
John Brunero Government, Philosophy 1998
William Chamberlain Economics 1998
Robin Colby Classics 1998
Anne Crumlish Mathematics 1998
Sarah Evans Biology 1998
James Fiebelkorn American Studies, English 1998
Kara Fieldhouse American Studies 1998
Jeana Flahive International Studies 1998
Amy Forrer Biology: Cell/Molec Conc 1998
Christina Goudreau Chemistry: A.C.S. 1998
Holly Grochmal History, International Studies 1998
Jennifer Gupta Government 1998
Joann Harnden Art, History Concentration, English 1998
Laura Higginson Economics-Mathematics 1998
Alan Kennedy Chemistry: A.C.S. 1998
Brigette Krantz Mathematical Sciences 1998
Katharine Krieger Economics 1998
Kevin Landis History, Performing Arts 1998
Elizabeth Letcher French Literature 1998
Michael Libsch Biology, Environmental Policy 1998
Ying Lin Econ:Financial Mkts Conc, Mathematical Sciences 1998
Benjamin Ling Government 1998
Dagan Loisel Biology 1998
Derek Luke Biology: Cell/Molec Conc 1998
Daniel Maccarone English: Creative Writing Concentration, Performing Arts 1998
Hallie Meltzer Performing Arts 1998
Mary Moreno Biology-Envir Sci Concent 1998
Jody Navitsky Spanish 1998
Jon Olinto American Studies 1998
Shana Orton Chemistry: A.C.S. 1998
Meredith Ross History 1998
Per Saari Independent, Philosophy 1998
Kaushik Sen Econ:Financial Mkts Conc, Mathematics 1998
Camden Sherwood German 1998
Jennifer Smith Biology-Envir Sci Concent 1998
Megan Smith Anthropology 1998
Catherine Torphy English: Creative Writing Concentration 1998
Joshua Walton Physics 1998
Julie Williams Anthropology 1998
Mika Yamauchi Mathematics 1998
Heather Alvarez Psychology 1997
Elliott Anderson Biology 1997
Katy Araujo Biology 1997
John Baptiste Geology 1997
Michael Barber Philosophy 1997
Lawrence Benesh English 1997
Wendy Brown Government 1997
Cary Charlebois Psychology 1997
Zahid Chaudhary English 1997
Adrienne Clay Sociology 1997
Hristina Dantcheva Economics 1997
Steven DiLella Psychology 1997
Elisabeth Dodds Classics, English-Creative Writing 1997
Michael Doogue Physics 1997
Yawa Duse-Anthony Mathematics 1997
Karen Faiman Spanish 1997
Everett Fairbrother Government 1997
Lincoln Farr American Studies 1997
Christopher Frangione Environmental Policy 1997
Randall Hall Economics, International Studies 1997
Heide Hassing Biology: Cell/Molec Conc, Chemistry 1997
Christine Hein Biology 1997
Pamela Herd Sociology 1997
Danielle Herget English, Performing Arts 1997
Jenny Higgins Women's Studies 1997
R. Howard French, International Studies 1997
Tanya Jankot Computer Science, Mathematics 1997
Hillary Kane Studio Art and Art History 1997
Matt Kuchar English 1997
Heather LaGrone English 1997
Alison McCormack Psychology 1997
Katherine McGovern American Studies, Women's Studies 1997
Kelsey Miller English: Creative Writing Concentration 1997
Susanna Montezemolo American Studies, Government 1997
Brian Moynihan Biology 1997
Diana Nehro Anthropology, Sociology 1997
James Nuzum English: Creative Writing Concentration 1997
Noah Owen-Ashley Biology-Envir Sci Concent 1997
Stephen Papagiotas Biology 1997
Morgan Pecelli Anthropology, German 1997
Daniel Peltz Sociology 1997
Kara Perrelli Psychology 1997
Nathan Pierce History 1997
Amanda Sprang International Studies, Russian Lang & Culture 1997
Stephanie Stokamer Psychology 1997
Molly Stratton Art 1997
Kathleen Thompson History 1997
Lisa Tinanoff Biology 1997
Lauren Vitrano-Wilson Spanish 1997
Leah Walton Mathematics 1997
Heather Warzecha American Studies 1997
Adam Wolk Biology 1997
Karen Ackley Biology 1996
Patricia Bechard Economics 1996
Hacho Bohossian Chemistry: Biochemistry, English 1996
Ruth Bristol Biology 1996
Erin Brousseau Biology 1996
Adrian Calder Physics 1996
Jonathan Cannon English 1996
Azeen Chamarbagwala Economics 1996
Joy Christoferson Psychology 1996
Anne Cohen History 1996
Simon Dalgleish Economics, Mathematics 1996
Caleb Dolan Aesthetics (Independent) 1996
Suzanne Ennis English 1996
William Flynn Administrative Science 1996
Bernadette Graham Hudson Biology-Envir Sci Concent 1996
Jennifer Guay English, Psychology 1996
Sylvia Haller Chemistry: A.C.S. 1996
Sarah Hare Religious Studies 1996
Dina Hayes American Studies 1996
Jonathan Howe Biology-Envir Sci Concent 1996
Allan Ingraham Economics 1996
Martine Kaiser Biology: Cell/Molec Conc 1996
Meiling Kam East Asian Studies 1996
Michael Levine Biology 1996
Maura Lucas Biology: Cell/Molec Conc 1996
Jill Maccaferri Economics 1996
Lee MacGregor French 1996
Tara Marathe Biology: Cell/Molec Conc 1996
Joshua Morris Geol: Envir Sci Option 1996
Mark Mortensen Computer Science 1996
Adam Muller Economics 1996
Gregory Nehro American Studies 1996
M. Pacheco Chemistry, English 1996
Kate Radley Psychology 1996
Kevin Rice Chemistry: Biochemistry 1996
Julie Roy Biology-Envir Sci Concent 1996
Matthew Russ Studio Art 1996
John Ryan Government 1996
Will Sandalls Sociology 1996
Chad Sisson Biology 1996
Joanna Slisz Biology 1996
Carmen Spear International Studies, Spanish 1996
Heather Sprague Sociology 1996
Lori Stattenfield History 1996
Ryan Sullivan Chemistry 1996
Philip Svor Biology 1996
Mark Vigoroso English: Creative Writing Concentration 1996
Megan Walters Biology 1996
Qi Wang Math: Computer Science 1996
Heather Whitford Russian Lang & Culture 1996
William Yelle Mathematics, Physics 1996
Rachel Zierzow Biology 1996
Elizabeth Zow Biology 1996
Dhumal Aturaliye Physics 1995
Darcie Beaudin Administrative Science 1995
Hannah Beech English, International Studies 1995
Christina Bossart Economics 1995
Meredith Brent Psychology 1995
Joshua Burker English 1995
Sara Charnecki Chemistry: Biochemistry 1995
Michael Cobb Religious Studies, Women's Studies 1995
Kristin Corbin English 1995
Meadow Dibble-Dieng English-Creative Writing, French 1995
Cheryl Dutrumble Spanish 1995
Alison Fields Classics 1995
Karen Finkelman History 1995
Christopher Fortune Physics 1995
Michelle Gagnon English: Creative Writing Concentration 1995
Gregory Gauthier Biology 1995
John Griffin Economics 1995
Mark Griffin Economics 1995
Taryn Hanson French 1995
Catherine Harris Mathematics 1995
Alexandra Heidinger English 1995
Lindsay Jernigan Psychology 1995
Lauren Kearney Spanish 1995
Robyn Kervick Psychology 1995
Jennifer Kilbury Sociology, Spanish 1995
Rachel Kondon International Studies 1995
Wang Lee Economics 1995
Erika Lichter Psychology 1995
Melissa Liu Biology, Psychology 1995
Erin Mansur Biology-Envir Sci Concent 1995
Timothy Meckel Geology 1995
Matthew Medwick Biology 1995
Mark Merzon Economics, Mathematics 1995
Matthew Metz Chemistry: Biochemistry 1995
Michael Murphy Biology 1995
Eryn Paini English: Creative Writing Concentration 1995
James Porter Classics, Physics 1995
Charles Prescott English: Creative Writing Concentration 1995
Brian Rayback Government, Spanish 1995
Julia Rentz Dupuis Physics 1995
Brett Santoli Classical Civilization, Government 1995
Brian Schwegler Anthropology 1995
Stephanie Shayne Economics 1995
Laura Shmishkiss Sociology 1995
Jason Spooner Performing Arts, Spanish 1995
Kara Toms Anthropology 1995
Erin Vogel Biology-Envir Sci Concent 1995
Lisl Warren Biology 1995
Justin Wasielewski Economics, English-Creative Writing 1995
Delia Welsh Government, International Studies 1995
Michael Yunes Chemistry: Biochemistry 1995
Tracy Zschau Biology-Envir Sci Concent 1995
Robb Aldrich Chemistry: Envir Sciences 1994
Michael Antoniello Biology: Cell/Molec Conc 1994
Erik Belenky Government 1994
Danielle Benedetto Mathematics 1994
Heather Boothe American Studies 1994
Zachary Brewster-Geisz Performing Arts 1994
Timothy Brooks English 1994
Eric Burger English: Creative Writing Concentration 1994
Matthew Campbell Physics 1994
Marina Campos Economics, International Studies 1994
Brian Carlson Biology-Envir Sci Concent 1994
Jon Chenard Economics 1994
Jessica Curtis French 1994
Sarah D'Ercole Psychology 1994
Jennifer Davis Psychology 1994
Kristine Demaso Psychology 1994
Lori DuBois Psychology 1994
John Dudek Chemistry: A.C.S. 1994
Ramsey Ellis Biology 1994
Kerry Enright English, Spanish 1994
Deborah Fitzpatrick English, German 1994
Douglas Hill Psychology 1994
Jessica Hill Biology 1994
Daniel Howe Sustain.Devel,Ecol (Ind) 1994
Shawn Keeler Economics 1994
Amy Khokhar Art, History Concentration, English 1994
Michael Koester Economics 1994
Holly Labbe English, Performing Arts 1994
Robert Laplante English 1994
Kristen Lehan Mathematics 1994
Patricia Marshall English, Spanish 1994
Michael McCabe History 1994
Jonathan Medwed History 1994
Lynette Millett Computer Science (Ind), Mathematics 1994
Dawn Murphy Sociology 1994
Carie Nelson English 1994
Susan Panilaitis Psychology 1994
Louann Pope Economics 1994
A. Regan Economics 1994
Ingrid Renzi French 1994
Christopher Roosevelt Classics, Geology 1994
Thomas Seery Government 1994
Jennifer Sirois French 1994
Mildred Stephenson American Studies 1994
Kathie Toomey Chemistry: Biochemistry 1994
Eric Tracy Economics, International Studies 1994
Melissa Wilcox American Studies 1994
Christopher Wilde Economics 1994
Lisa Andrzejewski Government 1993
Emilie Barmashi Spanish 1993
Jill Baxter English 1993
Tina Beachy Chemistry 1993
Romany Bell Government 1993
Christopher Benecchi East Asian Studies 1993
Karyl Brewster-Geisz Biology-Envir Sci Concent 1993
John Burns Government, History 1993
Signe Burns English 1993
Kimberly Carr German, Psychology 1993
William Charron Government 1993
Jeffrey Chenard Government 1993
Julie Chipman Spanish 1993
Kristine Cramer Spanish 1993
Katharine Dahler English 1993
Jennifer Daileanes English: Creative Writing Concentration 1993
Diane DeMarest Geology-Biology 1993
Ari Dorros Chemistry: Biochemistry 1993
Michael Dreeben History 1993
Andrea Fravert Classics, English 1993
Lynn Furrow East Asian Studies 1993
Michael Genco Chemistry: Biochemistry 1993
Elizabeth Goodman English: Creative Writing Concentration 1993
Meghan Goughan Anthropology, Sociology 1993
Jessica Graef International Studies 1993
Daniel Harris Government 1993
Kristin Hera English: Creative Writing Concentration 1993
Sean Holland Philosophy 1993
Christopher Iannini English: Creative Writing Concentration 1993
Brandon Kashfian Sociology 1993
H. Kelly Philosophy, Spanish 1993
Nichole Kelly Biology 1993
Bethany Lake Biology-Envir Sci Concent 1993
Shawn Lambert English: Creative Writing Concentration 1993
Brian LaRose Administrative Science 1993
Amy Lavallee English 1993
Paul Lavallee Anthropology 1993
Daphne Lessard International Studies 1993
March McCubrey Anthropology 1993
Sarah McDougall Administrative Science 1993
Leif Merryfield Anthropology 1993
Eric Miles Art 1993
Jeannette Morss Biology-Envir Sci Concent 1993
Kris Moussette Economics, International Studies 1993
Sarah Oelkers English 1993
Karl Oliver Government, History 1993
Brittany Ray English 1993
Scott Reed Economics 1993
Heather Robbins Government 1993
Tracy Robillard Sociology 1993
Kristen Scammon Government, Spanish 1993
Jennifer Skaling Psychology 1993
Barrett Smith Geology-Biology 1993
Sarah Spataro English 1993
Crawford Strunk Classics, Music 1993
Joseph Terry Philosophy 1993
Jeffrey Wexler Mathematics 1993
Christopher Wheeler Economics 1993
James Albright Government 1992
Craig Appelbaum English, German 1992
Sarah Barringer English 1992
Jane Becker English 1992
Nancy Bentley Psychology 1992
Elizabeth Bowling Spanish 1992
Erika Buell English 1992
Thomas Capozza Biology 1992
Peter Carney Government 1992
August Cenname Economics 1992
John Cook American Studies 1992
Michelle Corrigan Rios Government, Spanish 1992
Kristen DeCastro Psychology 1992
Karen Dixon American Studies, Art, History Concentration 1992
Louis Dorogi German, History 1992
Kathleen Drowne English 1992
Wendy Eglinton Psychology 1992
Margaret Ewalt American Studies 1992
Michele Finn Economics 1992
Joshua Fitzhugh Anthropology, International Studies 1992
Michael Gerard English 1992
Pika Ghosh Art, English 1992
Joshua Green Government 1992
Erica Gregg English, Government 1992
Alec Haavik Philosophy 1992
Claudia Hackethal Chemistry: Biochemistry 1992
Jennie Holman English, Performing Arts 1992
Christopher Jordan Psychology 1992
Jane Karathanasis Government 1992
John Klick Psychology 1992
Amy Lannon Classics 1992
Christopher McQuilkin Physics 1992
Emily Medvic Psychology 1992
Chantal Mihm Psychology 1992
Christine Mishkin Biology 1992
Stephen Murphy English 1992
Masashi Nakagome International Studies 1992
Jason Nixon Classical Civilization, Spanish 1992
Caroline Peabody French, Government 1992
Alexandria Peary English 1992
A. Phipps Chemistry: Biochemistry, Music 1992
David Provencal Chemistry: A.C.S. 1992
Suzanne Regnier American Studies, Art, History Concentration 1992
Amy Richters Mathematics 1992
Gregory Rideout Psychology 1992
Karen Santoro Mathematics 1992
Polly Sheridan-Kenny Sociology 1992
Robert Sibley Chemistry: A.C.S. 1992
Peter Smith East Asian Studies 1992
Daniel Starr Biology 1992
Curtis Stevenson Economics 1992
Katherine Tagtmeier Russian Lang & Culture 1992
Ashley Taylor Biology-Envir Sci Concent 1992
Katie Thurst Performing Arts 1992
Angela Toms Biology 1992
Eric Turner Philosophy, Sociology 1992
Sara Vacco Psychology 1992
Yvonne VanVeenendaal Art, History Concentration, French 1992
Hilda Westervelt Art, History Concentration, Classics 1992
Calbraith Wheaton Economics 1992
Patricia Wickliffe Psychology 1992
Stephen Wong Economics 1992
Aaron Zeisler Economics 1992
Elizabeth Ackroyd English, Psychology 1991
Bonnie Arze Biology 1991
Robert Bock German 1991
Lesley Bouvier Economics 1991
Beth Brown Sociology 1991
Thomas Brown American Studies, Art, History Concentration 1991
Jeffrey Bryant Psychology 1991
Dean Burnell History 1991
Allen Carlson Government 1991
Jane Chitkara Economics 1991
Steve Collier Economics, Government 1991
Bradley Comisar Anthropology, Art 1991
Katherine Dauge-Roth French, History 1991
Aditya Dayal Math: Computer Science, Physics 1991
David Descoteaux Economics, Mathematics 1991
Galen Fisher Chemistry: Biochemistry 1991
Mike Freret Government 1991
Lynne Garrity-Ryan Biology 1991
Marc Gilbertson History 1991
Cherlyn Gorin Psychology, Spanish 1991
Christine Goulding History 1991
Robert Gramlich Economics 1991
J. Grant Classics-English 1991
George Hallenbeck Psychology 1991
Katharine Hambly French, German 1991
James Hayes English, History 1991
Christine Horst Biology 1991
Tristram Hussey Anthropology-Independent 1991
Jean Jacob Psychology 1991
Sarah Jones Biology-Envir Sci Concent 1991
Kimberley Knighton Admin Science: Quant Meth 1991
Susanna Korn Philosophy-Mathematics 1991
Kathleen Li Government 1991
Ernie Long French 1991
Stephen Loynd English, History 1991
Matthew Mackey Biology 1991
Erika Mailman English 1991
Richard Main Anthropology-Independent, Philosophy 1991
Terence McAllister Biology-Envir Sci Concent 1991
Richard McCann Philosophy 1991
Gretchen McCarey Administrative Science 1991
Christine McManus Psychology 1991
Katharine Merriman Economics 1991
Jessica Pelon Economics, Psychology 1991
Linda Ramsden Government 1991
Juliette Rooney Varga Biology-Envir Sci Concent 1991
Mahua Sarkar Sociology 1991
John Singleton English 1991
Tamar Stanley Economics 1991
Walter Stowell Government 1991
Ronald Thompson East Asian Studies 1991
David Vincent Government, History 1991
Clint Walker Russian & Soviet Studies 1991
Amy Walter Government 1991
Andrew Williams Environmental Studies, Philosophy 1991
Alan Yuodsnukis Religious Studies 1991
William Aguiar English, Government 1990
Dana Allara French, Psychology 1990
Paul Apple Government 1990
Kerri Augusto Psychology 1990
Imelda Balboni Biology 1990
Kenneth Barber Government, Religious Studies 1990
Marlene Barry Biology 1990
Kirsten Buchanan German 1990
Janet Ceddia Government 1990
Nathan Clapp English 1990
Alex Day East Asian Studies 1990
Robin Doughty Russian & Soviet Studies 1990
Carole DuLong English 1990
Temperance Evans Psychology 1990
Sarah Faragher Studio Art 1990
Suzanne Feldman English 1990
Tracey Fessler Biology-Envir Sci Concent 1990
Elizabeth Freeman French, Sociology 1990
Julie Gray Biology 1990
Heather Hall Geology-Biology 1990
Megan Hegenbarth Geology 1990
Julie Kaizawa East Asian Studies 1990
Bernie Khoo Economics, Music 1990
Nancy Kogin Russian & Soviet Studies 1990
Christy Law Blanchard Government 1990
Eileen Lindgren East Asian Studies, Government 1990
Carol Lockwood English 1990
Michael Marcello Government 1990
Kenneth Mathews American Studies 1990
Thomas McClintock Government 1990
Lynn McQuoid English 1990
Carmen Merry Psychology 1990
Michael Misialek Biology 1990
Jessica Morris Philosophy 1990
Wendy Morrison Economics 1990
Deborah O'Loughlin American Studies 1990
Margot Owen American Studies 1990
Charles Pepin Economics 1990
Kristen Pettersen Miller Administrative Science, Economics 1990
Graham Powis Economics 1990
Jill Rakowski Government, Philosophy 1990
Karen Rand English 1990
Andrew Rhoades Math: Computer Science 1990
M. Rickards Economics, Spanish 1990
Carolyn Russell Economics 1990
Margaret Schwarze Philosophy-Mathematics 1990
Tim Tanguay Economics, Mathematics 1990
Jonathan Thompson English 1990
Gary Vear Government, History 1990
Jill Vollweiler English, Performing Arts 1990
Kimberly Warner Economics 1990
Alan Adler Economics 1989
Brian Axel Indian Studies 1989
Manuel Balmaseda Economics, Math: Computer Science 1989
Bishwa Basnet Mathematics, Physics 1989
Adair Bowlby-Joskow Biology 1989
Cori Brackett English, Performing Arts 1989
Christine Burke Government 1989
Curtis Carlson Philosophy 1989
Dawson Cochran French, Philosophy 1989
J. Collins German 1989
Brian Connors Administrative Science 1989
Karen DeAngelis Economics 1989
Michael Diamond American Studies, History 1989
Kathleen Dowley American Studies, Russian & Soviet Studies 1989
David Fearon Human Development, Sociology 1989
Kathleen Fellbaum Psychology 1989
David Fogel Biology 1989
Elaine Fryda East Asian Studies, History 1989
Gregor Gatlin American Studies, Philosophy 1989
John Girard Biology 1989
Eric Hanson Biology-Envir Sci Concent 1989
Markus Henrichs German, History 1989
Katherine Hollister Biology 1989
Vincent Humplick Math: Computer Science, Physics 1989
James Klimek Philosophy 1989
George Lilja History 1989
Kristin McAnaney History 1989
Kristen McCutcheon Physics 1989
Michael McGuire History 1989
Laura McKeever French, Psychology 1989
Suzanne Milauskas Art 1989
Jill Moscinski Mathematics 1989
Jennifer Muse Human Development 1989
Stephen Nason History, Philosophy 1989
Wendy Nelson Communication 1989
Camilla Oberg German, Government 1989
Lauren Patterson History 1989
Dawna Perez Sociology, Spanish 1989
Stephen Rand Economics 1989
Brett Rankin Biology 1989
Mark Reilly Economics, Mathematics 1989
Karen Ritchie East Asian Studies 1989
E. Rothenberg History 1989
Patricia Ruprecht English 1989
Andrew Simons German, Government 1989
Douglas St. Lawrence English 1989
Melissa Staid Geology 1989
William Stauffer East Asian Studies 1989
Toby Stedford American Studies, English 1989
Anita Terry Philosophy 1989
Christina Theokas Art, History Concentration, Psychology 1989
Rachel Tilney German, Sociology 1989
Carolyn Walsh Government 1989
H. Werkmeister Economics, French 1989
Mark Wilson English 1989
Jody Zorgdrager Government 1989
Laurel Anderson Biology-Envir Sci Concent 1988
Joanne Christie Administrative Science 1988
Patrick Clendenen Economics, Government 1988
Brian Connors American Studies 1988
Rebecca Demchak Geology-Biology 1988
Noshir Dubash Physics 1988
Michael Fleming Economics 1988
Christine Gilman Government 1988
Kenneth Ginder History 1988
Colleen Hennessey Government 1988
Jill Heslam Administrative Science, French 1988
Garret Hinebauch American Studies 1988
Lisa Hook Admin Science: Quant Meth 1988
Emily Isaacs English 1988
Carol Ishiguro East Asian Studies 1988
Patricia Kohn English, Performing Arts 1988
Richard Lanzi Biology 1988
Scott Lynch History 1988
Meredith Magie East Asian Studies, Government 1988
Jayne Martin Human Development, Spanish 1988
Ann Mitchell Economics 1988
Leslie Mitchell English 1988
Elizabeth Murphy Physics 1988
Susan Nester American Studies 1988
Katherine Osborne Biology 1988
Linda Pagnano Mathematics 1988
Celia Pastoriza English 1988
Heidi Petrosino English 1988
Stephanie Pierce Psychology 1988
Michael Piergallini Administrative Science 1988
Eric Piesner East Asian Studies 1988
Sarah Pope English 1988
Matthew Reilly Economics, Government 1988
Stefanie Rocknak American Studies, Studio Art 1988
Brian Smith Sociology 1988
Maura Smith English, Performing Arts 1988
Andrew Sulya Chemistry 1988
Eric Swan Economics, Economics-Mathematics 1988
Juli Swanson Music 1988
Kristina Tryon American Studies, English 1988
Kevin Webb Chemistry 1988
Peter Weltchek Economics 1988
Katheryn Winsor-Bohlman Economics 1988
Jean Aiken Economics 1987
Elizabeth Applegate Economics 1987
John Beaudoin Government 1987
Abraham Brass Biology 1987
Scott Cameron Government, History 1987
James Canfield Economics 1987
Gregory Ciottone Biology, Chemistry: Biochemistry 1987
Marguerite Compton Biology 1987
Jon Connolly Biology, Geology-Biology 1987
Glenn Cummings English: Creative Writing Concentration 1987
Michael Davis Mathematics 1987
Janet Dean English, German 1987
Rose del Rio Economics 1987
Michael Donnellan English 1987
Sven Dubie German, History 1987
Debra Dunn Psychology 1987
Jeanne Eastman Biology-Envir Sci Concent 1987
Kelly Farrell Biology 1987
James Fast Mathematics, Physics 1987
Dana Feitler Sociology 1987
Nicholas Ferrala Biology 1987
John Francis Religious Studies 1987
Paula Friedrich Administrative Science 1987
William Girard Biology, Chemistry: Biochemistry 1987
Rachel Graham Mathematics 1987
Carol Hani German, History 1987
Elizabeth Hayes Psychology 1987
Melissa Jenkins Psychology 1987
Doris King Biology 1987
Julie Kurd English: Creative Writing Concentration 1987
Mary McNear English, History 1987
Martha McTavish Geology 1987
Elizabeth Nordlie Administrative Science 1987
Brett Oakes English 1987
Lynn Oakes Biology 1987
Timothy Oakes East Asian Studies 1987
Louis Profenno Biology, Chemistry 1987
Richard Rainville Spanish 1987
Jennifer Ross Classics 1987
Roma Rothman Biology, Mathematics 1987
Steven Runge English: Creative Writing Concentration 1987
Jeffrey Russell History 1987
Linda Ryan Psychology 1987
Stephen Sanborn Biology 1987
Pamela Sherbondy English: Creative Writing Concentration 1987
Nell Tharp American Studies, History 1987
Jeffrey Thaxter Government 1987
Anne Wolff Economics, English 1987
Eric Zolov History 1987
James Allen Economics 1986
Yasser Alwan French 1986
Joyce Anderson Art, History Concentration, French 1986
Karen Barbera Psychology, Spanish 1986
Suzanne Battit Mathematics 1986
Cynthia Briglin-Mavady Biology 1986
Ilona Burdette German, Philosophy 1986
Anne Butter American Studies, Art, History Concentration 1986
Sherri Christianson Biology 1986
John Church French 1986
Karen Clark English, Psychology 1986
Betsey Getharey English 1986
Catherine Gill Human Development 1986
Paul Groshek Chemistry: Biochemistry 1986
Jill Harris Economics 1986
Michael Hill Biology 1986
Eric Hoffenberg Biology 1986
Lori Holmes Admin Science-Mathematics 1986
Kristopher Jensen Biology 1986
Fran Karo Psychology 1986
Robert Kenney Psychology 1986
Mary Lou Kopas Biology-Envir Sci Concent 1986
Philip Lapp Biology 1986
Elizabeth Libby Economics 1986
Lisa Lilliott Economics, Government 1986
Lila Monahan Psychology 1986
Alec Murray Government 1986
John Nelson East Asian Studies 1986
Ann Nicholson English, French 1986
Judith Noyes French 1986
Scott Olewiler Physics 1986
Kate Osborne Psychology 1986
John Pelletier Biology 1986
Linda Peters Psychology 1986
M. Powers Human Development, Psychology 1986
Joyce Rains English 1986
Grantland Rice American Studies 1986
Lynn Salter English, Mathematics 1986
Karen Saules Psychology 1986
Walter Schwab East Asian Studies 1986
Karen Shapiro English, Spanish 1986
Daniel Shiffman English, Government 1986
Rodney Southworth Administrative Science, Economics 1986
Paula St. John East Asian Studies, Russian 1986
Margaret Stebbins Psychology 1986
Edward Stewart Biology 1986
Robin Stoll Government, Russian 1986
Heidi Stonehill Biology 1986
Amy Vander Vliet Economics 1986
Margaret Wallace Government 1986
Henrietta Yelle French 1986
Lori Adams English 1985
Donna Aiudi Biology 1985
Daniel Allegretti Economics, French 1985
David Beers History 1985
Carolyn Carbone Economics, French 1985
Scott Clark Economics 1985
Katherine Davis Administrative Science, Art, History Concentration 1985
Wendy deMontbrun Admin Science-Mathematics 1985
Caroline Elliott Economics 1985
Miriam Garrant German, Government 1985
Louis Geremia Administrative Science, Classics 1985
Catherine Hamlin Biology 1985
Terrie Hanna Administrative Science, English 1985
Elizabeth Holt Administrative Science, Government 1985
Kelly Keenan Chemistry: Biochemistry 1985
Sarah Kellogg Biology, French 1985
Stacey Kessel Administrative Science, Economics 1985
Todd Lachman Economics 1985
Therese Langlois Admin Science-Mathematics 1985
James Martin English, Russian 1985
Martha Martin English 1985
Terry Martin History 1985
James McHugo Economics 1985
Cynthia Morris Economics 1985
Kate O'Neil Economics 1985
Jonathan Orcutt Government 1985
Lincoln Peirce Art 1985
Mark Phillips History 1985
Aaron Pickering Mathematics, Physics 1985
Gary Ruping Economics, German 1985
David Sawtelle Mathematics, Philosophy 1985
Shireen Shahawy Independent 1985
Catherine Stehman-Breen Biology, Psychology 1985
Ryan Stinneford History 1985
Susan Talburt English, Spanish 1985
Carla Thompson English 1985
Tracy Tibbetts Mathematics 1985
Tracy Waite Administrative Science 1985
Peter Westervelt Classics 1985
Marie Willey Spanish 1985
Cindy Wing Economics-Mathematics 1985
Betsy Woodhouse Geology 1985
Marie Ammerman English 1984
John Ayer Govt: Public Policy Conc 1984
Scott Benson Human Development, Psychology 1984
Charles Boddy Spanish 1984
Jill Bowden Economics 1984
David Brown Biology-Envir Sci Concent 1984
Carolyn Bruen Mathematics, Psychology 1984
Robert Bullock Econ: Pub Pol Conc, Govt: Public Policy Conc 1984
Amy Carlson Mathematics 1984
Kaye Cross Admin Science-Mathematics 1984
Sandra Eddy Administrative Science, Economics 1984
Peter Ewing Music 1984
Mary Garrity Economics, Spanish 1984
Sarah Gould Biology-Envir Sci Concent 1984
Thomas Gratzer German, History 1984
Cynthia Hale Human Development 1984
Todd Halloran Economics 1984
Mark Harmon Economics, Government 1984
Kirsten Herold English, German 1984
Arthur Jackson Govt: Public Policy Conc 1984
Elizabeth King Biology 1984
Wendy Latshaw Psychology 1984
Keng Low Mathematics, Physics 1984
Deirdre McDonald Economics 1984
Stephen Michaud Biology 1984
Richard Patten Chemistry 1984
Michelle Paules Admin Science-Mathematics 1984
Juanita Plimpton French 1984
Christine Putur Admin Science-Mathematics 1984
Brendan Reese Economics, Government 1984
Peter Saccocia Geology 1984
David Scales Economics 1984
Laurie Slap Economics-Mathematics 1984
You-Li Sun History 1984
Karen Sundberg Biology-Envir Sci Concent 1984
John Tawa Econ: Pub Pol Conc, Govt: Public Policy Conc 1984
Douglas Terp Government 1984
Sarah White French 1984
Keith Wilson Physics 1984
Peter Witham Biology 1984
Melinda Birse Econ: Pub Pol Conc, Govt: Public Policy Conc 1983
Susan Boland Classics 1983
Jennifer Bouchard Human Development 1983
Joanna Brach English 1983
Elizabeth Bunting Psychology, Psychology-Mathematics 1983
Andrea Carlin Psychology 1983
James DeZazzo Biology 1983
Abigail Diggins Economics 1983
Rachelle Dobbin English 1983
Wayne Foote History 1983
Beth Forrest American Studies 1983
James Garrity Chemistry, Mathematics 1983
Christine Gaudette Admin Science-Mathematics 1983
Robert Giallombardo Physics 1983
Scott Hartz Economics, Physics 1983
Janet Jandreau Psychology 1983
Thomas King Biology, Chemistry: Biochemistry 1983
Kimberly Konieczny Admin Science-Mathematics 1983
Douglas Kopsco Art 1983
Bruce Leonard Biology 1983
Paul Lezberg Biology 1983
Mark Maher Administrative Science 1983
Sharon Mahoney Biology 1983
Barbara Marrash French 1983
Jean Mejia Economics, Spanish 1983
Jeffrey Moore Government, Spanish 1983
Margaret Moore History, Mathematics 1983
David Niles Physics 1983
Christine O'Brien American Studies, Religious Studies 1983
Ann Poncelet Government 1983
Diane Reynolds Administrative Science, Economics-Mathematics 1983
Eric Rhomberg Biology 1983
Maura Shaughnessy Economics 1983
Susan Sheehan English, Spanish 1983
Steven Shields Chemistry: Biochemistry 1983
Ellen Sokoll Administrative Science, Economics 1983
Jan Trafecanty Mathematics 1983
Daniel Weeks Biology, Mathematics 1983
Kevin Young Biology 1983
Joanna Bachelder French 1982
Jeffra Becknell History 1982
Cynthia Bernstein Government 1982
Susan Brisson English 1982
Lisa Bureau Government 1982
John Clark History 1982
Lori Clark English 1982
Scott Delcourt Biology 1982
Martin Eisenberg Economics, History 1982
Donna Fabiani Economics-Mathematics, Spanish 1982
Fidel Fajardo-Acosta Economics-Mathematics 1982
David Fanger Economics-Mathematics, Government 1982
Wendy Feuer Philosophy 1982
Bruce Fields Russian 1982
Diana Fuss English, Independent 1982
Carl Gluek Government 1982
Marc Gordon Economics 1982
John Hallowell English 1982
Joseph Herman Administrative Science, Mathematics 1982
Robert Hoffman Government 1982
Richard Kasbo Physics 1982
Elaine Kennedy Government 1982
John Kilpatrick Admin Science-Mathematics, Economics-Mathematics 1982
Michael Koonce Administrative Science, Economics 1982
Marguerite Leiman Music 1982
Anne MacKay English 1982
Lynn Mahaffy Biology-Envir Sci Concent 1982
David Marcus History 1982
Paul McCrorey Economics, Government 1982
Kathleen Mirani Economics 1982
John Najarian Administrative Science 1982
John Nivison Government 1982
Haluk Nural Administrative Science, Economics 1982
Susan Prendergast Administrative Science, Psychology 1982
Nathan Santoro English 1982
Brian Sharples Economics, Economics-Mathematics 1982
Edward Solensky History 1982
Miriam Songster Economics 1982
Ann Stillwater East Asian Studies 1982
James Sullivan Biology-Envir Sci Concent 1982
Timothy Turner Chemistry 1982
Barbara Wennerholm Administrative Science 1982
Margaret Yanagihara Art, History Concentration, East Asian Studies 1982
Diane Zavotsky Biology 1982
David Znamierowski Economics 1982
Marisa Barber English 1981
Elizabeth Bettencourt Biology 1981
Elizabeth Chase French 1981
Kathy Chase English, Sociology 1981
Marda Collett History 1981
Jeffery Davis Chemistry 1981
Pamela Ellis Art 1981
Jeffrey Goliger Biology, Mathematics 1981
Janice Gombotz Biology 1981
Linda Hadley Government 1981
Michele Haley Sociology 1981
Lisa Hallee American Studies, Government 1981
Glenn Herdeg Physics 1981
Jeffrey Hermanson Economics, Government 1981
Karen Hotte Spanish 1981
Theresa Jacques English 1981
Paula Kot English 1981
Emily Leone Biology, Chemistry: Biochemistry 1981
Edward Lovejoy Chemistry 1981
Judy Metcalf English, Government 1981
Daniela Micsan French, German 1981
Lynda Mungo Biology 1981
Scott Murchie Biology, Geol: Envir Sci Option 1981
Renee Nadler Administrative Science, Spanish 1981
Ruth Nawn Spanish 1981
Michael Nimon Religious Studies 1981
Chai Ooi Biology 1981
Susan Perry Biology 1981
Michele Prince Psychology 1981
James Roberti History, Sociology 1981
Robert Ruzzo German, Government 1981
David Ryley Biology, Chemistry: Biochemistry 1981
Carol Sanders-Reed English 1981
Richard Schaub Economics, Government 1981
Judith Stewart Economics, Economics-Mathematics 1981
Mary Theberge English, Mathematics 1981
Elizabeth Torraca Spanish 1981
Alison Webb Economics 1981
Kathryn Alioto American Studies 1980
Jan Binda Spanish 1980
Marjorie Bose English 1980
Lawrence Bradley Economics, Mathematics 1980
Brian Buckley Economics 1980
Nancy Chapin Administrative Science, Mathematics 1980
Pamela Cunningham Spanish 1980
Sonia Fois English 1980
Mark Gallo Environmental Studies 1980
Gretchen Hall Music 1980
C. Hansen Economics 1980
Patricia Herdeg American Studies 1980
Scot Lehigh Government 1980
James Lowe Classics-English, Classics-Philosophy 1980
Stephen Martin Psychology 1980
Stephanie Mathurin English 1980
Martha McCluskey Human Development 1980
Sue McLeod Mathematics 1980
John Monroe Chemistry 1980
Mark Morin Chemistry, Physics 1980
Barbara Neal Economics, Government 1980
Daniel Ossoff Government, Sociology 1980
Ellen Papera American Studies 1980
Christopher Platt Government, History 1980
Mary Ramundo Biology 1980
Lloyd Resnick English 1980
Dorcas Riley Government 1980
Nelson Russell Administrative Science, Spanish 1980
Richard Sinapi Government 1980
Patricia Smith American Studies, English 1980
Diana Snow Administrative Science, History 1980
Joanne Thorndike Economics 1980
Cheryl Adams Religious Studies 1979
David Allen Economics, Mathematics 1979
Ruth Anderson-Kulman Human Development, Psychology 1979
Charles Begley Government 1979
Ellen Bollier English 1979
Elizabeth Bush Music 1979
Catherine Courtenaye English 1979
Cathy Cushman Music 1979
Monique Fecteau French 1979
Mary Friedman English 1979
Marc Garcia Psychology 1979
Susan Gellen Human Development 1979
Rhonda Htoo Art, History Concentration, English 1979
Katherine Hunziker French, Government 1979
Katherine Johnson English, German 1979
Mark McAuliffe Administrative Science, Economics 1979
Angela Mickalide Psychology 1979
Neal Mizner Government 1979
Lisa Pacun East Asian Studies, French 1979
Karen Pazary Admin Science-Mathematics, Administrative Science 1979
Gregory Pfitzer American Studies, History 1979
Andrew Plante English 1979
George Powers English 1979
David Rice Philosophy, Religious Studies 1979
Eric Rosengren Economics 1979
Dana Russian Economics 1979
John Smedley Chemistry, Physics 1979
Douglas Taron Biology 1979
Bruce Viani Biology 1979
Kim Williams Government 1979
Richard Abrams Economics, Economics-Mathematics 1978
Jennifer Barber English 1978
W. Brady Classics 1978
Jane Brox English 1978
Karla de Steuben Administrative Science, Government 1978
James De Yoreo Physics 1978
Daniel Driscoll Biology 1978
Lee-Anne Ezawa Music 1978
Bradford Germain Chemistry 1978
Kevin Gliwa American Studies, English 1978
Kathy Guerin Art 1978
Scott Hamilton Admin Science-Mathematics 1978
Mary Hebert English 1978
Verne Heckel Classics 1978
Stephen Jacobs Chemistry 1978
Paula Jones Human Development, Mathematics 1978
Allan Kleban Government 1978
Gary Lamont Administrative Science, Economics 1978
Elisabeth Landry Government 1978
Linda Lauritano Administrative Science, Economics 1978
J. Lowell Admin Science-Mathematics 1978
Ann McCreary English 1978
Karen Miller Biology, Psychology 1978
Carl Nelson Economics 1978
Lauren Proctor-Queralt French, Spanish 1978
Paul Rose Biology, Chemistry 1978
Bonnitta Roy Biology 1978
Peter Schmidt-Fellner Economics 1978
Michael Scott American Studies, Government 1978
David Van Winkle Physics 1978
Linda Yadao Geology 1978
Ted Axelrod Psychology 1977
Deborah Buccina Human Development, Sociology 1977
Timothy Clark Chemistry 1977
Kevin Convey Classics-English 1977
Paula Debnar Classics-English 1977
Robert Estes East Asian Studies, Philosophy 1977
Kevin Farnham English, Physics 1977
Mark Gildersleeve Economics 1977
Amy Goldstein Government 1977
Thomas Hearne Philosophy-Mathematics 1977
Frederick Hodgdon Admin Science-Mathematics 1977
Nicholas Jans English 1977
Victoria Johnson French 1977
Stefan Karas Biology 1977
Robin Kessler English 1977
Anne Kohlbry English 1977
Mindy Levy Human Development 1977
Kim McVeigh German 1977
Joanna Pease Biology 1977
Carl Rella Classics 1977
John Sawyer Art, Philosophy 1977
Cheryl Sholl Psychology-Mathematics 1977
Zeynap Toydemir Economics 1977
Susan Wadsworth Art 1977
Thomas Angers Classics 1976
Peter Ashton Economics, Government 1976
Martha Bell Human Development 1976
Robert Bell English 1976
Betsy Bowen Classics, English 1976
Scott Butchart French, Spanish 1976
Ambrose Cheung Chemistry, Physics 1976
Christine Foster English, Government 1976
Nancy Friedman American Studies, English 1976
Robert Gregory German, Government 1976
Michael Halsey Mathematics 1976
Sharon Johnson English 1976
David Kavanaugh Biology 1976
Steven Lachance Biology, Chemistry 1976
Edward Lipes Administrative Science 1976
Adele Martel Biology 1976
John Maull Biology 1976
Alan McKersie Biology 1976
John Mesevage Classics, English 1976
Diane Mills Administrative Science, Mathematics 1976
Shelby Moravec Art 1976
Laure Murray Administrative Science, Mathematics 1976
David Peckham Physics 1976
T. Plourde English, Philosophy 1976
Stephen Rogers Classics 1976
Douglas Rooks English 1976
Alan Rosenfeld Biology, Chemistry 1976
Karen Sample Psychology 1976
Joy Sawyer-Mulligan English, Music 1976
Carrie Scheid East Asian Studies 1976
Peggy Seiden Western Civilization 1976
Joseph Shaker Chemistry, Economics-Mathematics 1976
Avery Springer Classics 1976
Julia Stewart American Studies 1976
David Systrom Biology 1976
Carol Tellett Psychology 1976
Lisa Birnbaum Art 1975
J. Bowen Classics 1975
John Conant Physics 1975
Barbara Deutschle Spanish 1975
Robert Evans Administrative Science, Economics 1975
Mark Farrington English 1975
Carol Foss Biology 1975
Harry Friedman History 1975
Eric Gestrich Psychology 1975
Richard Gleason Environmental Studies, Geology-Biology 1975
Robert Grasberger Chemistry 1975
Roy Hardin Psychology 1975
Mary Harper Government, Spanish 1975
Claudia Hill English 1975
Deborah Hoffmann French, German 1975
Craig Houston Chemistry 1975
Michelle Kominz Mathematics 1975
Prudence Kraft American Studies, Art, History Concentration 1975
John Loker Chemistry 1975
Sandra McGowan English 1975
Ray Merrill Administrative Science, Geology-Biology 1975
Maralyn Moore English, Music 1975
Barby Muller Psychology 1975
Carolyn Newby German 1975
Deborah Palman Biology 1975
David Peck Philosophy 1975
Barbara Peterson American Studies 1975
Marian Rogers Classics 1975
Jeanne Sears Chemistry 1975
Bradley Smith History 1975
Kathleen Swanson English 1975
Jennifer Titrud German 1975
Kathryn Valone German, Music 1975
Edwin Walczak Economics, Government 1975
George Watts Mathematics 1975
Celeste Wesner Spanish 1975
David White Government 1975
Max White Art 1975
Robin Whitebay Mathematics 1975
Carol Williams Environmental Studies 1975
R. Wood Biology 1975
Susan Wuest Chemistry 1975
MaryAnn Andrews Administrative Science 1974
Martin Battcock History 1974
Edward Cavazuti American Studies 1974
Diana Centorino History 1974
Su-Hin Chee Economics 1974
Michael Currie Economics 1974
Philip DeFord Administrative Science 1974
Mary Dreyer Greek 1974
David Finger Government 1974
Christopher Germer Psychology 1974
Thomas Grizzard English 1974
Steve Hake East Asian Studies 1974
Robin Hamill-Ruth Biology, German 1974
Michelle Hanson Biology 1974
Kenneth Hardigan Biology 1974
James Heald English, Environmental Studies 1974
Tina Horne Psychology 1974
Deborah Ikehara Environmental Studies 1974
Stephen Kelsey Sociology 1974
Nancy Knorr Greek 1974
Laurence Kominz East Asian Studies 1974
Karen Kruskal French, Music 1974
Ann Long Art 1974
Ronda Luce Biology 1974
Raymond Mazurek Philosophy 1974
Lynne Miller Psychology 1974
Richard Miller Biology 1974
Jane Morris Art, English 1974
Wilford Neptune Philosophy 1974
Ursula Pascarella Psychology 1974
Peter Plasse Biology, Chemistry 1974
Patricia Rachal Government 1974
Daniel Rapaport American Studies 1974
Shelley Rau Music 1974
Karen Sawitz American Studies 1974
Richard Steinberg Biology, Chemistry 1974
Barbara Studholme French 1974
Thomas Sullivan Biology 1974
Donald Toussaint Administrative Science 1974
Alfred Traversi Economics 1974
Elizabeth van Caloen East Asian Studies 1974
Russell Wahl Government, Philosophy 1974
Gordon Welch Philosophy 1974
Craig Weston Chemistry 1974
Michael Wynne Psychology 1974
Glenn Armbruster Administrative Science 1973
Gay Auerbach Classics, English 1973
Robin Barnes History, Philosophy 1973
Jean Beckman Chemistry 1973
Richard Beverage Mathematics 1973
Alan Blanker Government 1973
Merrilee Bonney History 1973
Heather Burns Philosophy 1973
Ida Burroughs Music, Russian 1973
Ingrid Crook German 1973
Seth Dunn History 1973
Jonathan Fink Geology-Biology 1973
Richard Gawthrop History 1973
Norma Gordon Mathematics 1973
Hope Gottlieb French, Spanish 1973
Kenneth Gross History 1973
Karen Grycewicz Environmental Studies, Geology-Biology 1973
Judy Gundel Chemistry 1973
Jeanne Irving-Angel Spanish 1973
Wendy Knickerbocker American Studies 1973
Cynthia Lovitz East Asian Studies 1973
Barbara Lyons French 1973
Carole Marazzi Spanish 1973
Richard Page Art 1973
Susan Pinciaro Economics-Mathematics 1973
James Putnam Geology-Biology 1973
Mary Robinson English 1973
Chris Salazar Spanish 1973
Cynthia Santillo English 1973
Ronald Schwartz Government 1973
Roger Sherman Philosophy 1973
Paulette Shur Mathematics 1973
Sarah Slaughter Economics 1973
Joseph Small Biology 1973
Gregory Smith English 1973
Mary Tiedeman Philosophy 1973
Christine Way Philosophy-Religious Studies 1973
Laurie Woodfin History 1973
Marjorie Bisognano French 1972
Timothy Carey Chemistry 1972
Ellen Cohen English 1972
William Earnshaw American Studies 1972
Ellen Farnham History 1972
Christiana Gallant German 1972
John Guislin Economics, French 1972
Susan Hunt Mathematics 1972
Rosamond Johnson English 1972
Ellen Jones-Walker German, Russian 1972
Mitch Kaplan History, Psychology 1972
Craig Lorimer Biology 1972
April McKay Art 1972
Patricia McKinley Economics 1972
Janice O'Connell Economics 1972
Mark Pecevich Chemistry 1972
Roberto Penedo Economics 1972
Lori Ramonas Chemistry 1972
Stephen Rappaport Government 1972
William Rouhana English, Government 1972
Rebecca Routh French 1972
Barbara Senges French 1972
Christine Serdjenian History 1972
Vicky Slagle American Civilization 1972
Deirdre Sockbeson Government 1972
Judith Spahr East Asian Studies 1972
Carolyn Speakman Biology 1972
Rebecca Talcott History 1972
Swift Tarbell Government 1972
Patricia Thomas Biology 1972
Frederick Valone Chemistry 1972
Richard Valone Administrative Science, Economics 1972
Clifford Walker East Asian Studies 1972
Christine Wallgren Greek, Latin 1972
Sally Williford History 1972
Jeanne Young Mathematics 1972
Matthew Zweig Psychology 1972
Frank Apantaku Biology, Chemistry 1971
Susan Cooper Physics 1971
Lucinda Cormier French 1971
Roger Cottingham French 1971
Jeffrey Edwards Economics 1971
Nancy Foreman Mathematics 1971
Thomas Gallant Chemistry 1971
Margaret Gilfoy History 1971
Gail Hyland-Savage History 1971
Sally Mooney English 1971
Heather Regan Sociology 1971
Audrey Rushton French 1971
Roger Shell Chemistry 1971
William Shumaker English 1971
William Simons History 1971
Philip Singer Administrative Science 1971
Karen Smeltz Chemistry 1971
Judith Stoy English, Russian 1971
Elaine Weeks-Trueblood Classics 1971
Cemal Yalinpala Economics 1971
Elizabeth Borchers Psychology 1970
Christine Celata Physics 1970
Susan Costello Economics 1970
Robert French Philosophy 1970
Judith Gordon Mathematics 1970
Martha Grant French 1970
Terry Halbert Art, English 1970
Barbara Hamaluk Government 1970
Adrienne Hanley Economics 1970
Carol Jennings Mathematics 1970
Martha Kleinerman Government 1970
Caryl Liang History 1970
Sarah Mackenzie Classics-English 1970
Laurel Maney Chemistry 1970
Deborah Mansfield East Asian Studies, History 1970
Jeffrey Parness Government 1970
Leslie Scherer Economics 1970
Elizabeth Strough Mathematics 1970
Maureen Ulevich Government 1970
Leslie Zema English 1970
Ines Altemose Biology 1969
Barry Arkin Chemistry 1969
Dexter Arnold History 1969
Ellen Buczko Chemistry 1969
Howard Camp Chemistry 1969
Stephen Canders Government 1969
Nancy Chaddock French 1969
John Collins Mathematics 1969
Vicki Cunningham Government 1969
Jean Davis Economics 1969
Michael Foose Geology 1969
Larry Greenberg Economics 1969
George Higgins Biology 1969
David Katz Economics 1969
Kristen Kreamer English 1969
Anita La Cour Art 1969
Terry Lacassin French 1969
Denise Liebowitz French 1969
Linda Martin Economics 1969
Jean Melusky English 1969
Susan Morse Classics 1969
Jean Ryniker Chemistry 1969
Ellen Saslaw Philosophy 1969
Thomas Schulhof Government 1969
Robert Stecker Philosophy 1969
Lyndon Wilkes Economics 1969
Raymond Williams Economics 1969
Karen Woodard Liberal Arts 1969
Gail Wright Psychology 1969
Lynne Camp Government 1968
E. Caulfield Mathematics 1968
Judith de Luce Latin 1968
Pamela Fischer English 1968
Nancy Fritz Economics 1968
John Irish Mathematics 1968
Shawn Kendrick English 1968
Margot Khaffaf English Literature 1968
Richard Larson Government 1968
Frederick Levine Economics 1968
Susanne MacArthur French 1968
Jeanne McCarthy English Literature 1968
Jessie McGuire German 1968
Marjorie McLaughlin Mathematics 1968
Nancy Nahra Classics 1968
Deborah Nutter Government 1968
Kathleen O'Connell English 1968
Dianne Poland Geology 1968
Kalman Sinofsky Chemistry 1968
Donna Thompson Biology 1968
Barbara Tremblay French 1968
Nancy Tsiaras Economics 1968
Deborah Wysor Economics 1968
Omar Alaoui Government 1967
Deborah Brunell French 1967
Nancy Clarke Biology 1967
Judith DEFOREST Geology 1967
Sarah Hale English 1967
Phyllis Hoar Chemistry 1967
Thomas Hopgood Classics-English 1967
Richard Hunnewell Psychology 1967
Joel Irish Mathematics 1967
Caroline Kresky History 1967
Bruce Logan Chemistry 1967
Christine Lozano Spanish 1967
Donna Lumpkin Mathematics 1967
Roberta Weymouth Biology 1967
Susan Wood English Literature 1967
Jean Clipsham Chemistry 1966
Jean Craig Classics-English 1966
Constance Day English Literature 1966
William Doll Philosophy 1966
William Fraley Mathematics 1966
Ruth Hertz English Literature 1966
Marguerite Malcolm French 1966
Ardith Maney Government 1966
Gretchen O'Connor German 1966
Abou Sylla Economics 1966
Susan Turner Spanish 1966
Diane Van Wyck Government 1966
Linda Wantman English Literature 1966
Karen Brown Spanish 1965
Timothy Cleghorn Physics 1965
Alfred DiMaio French 1965
Rodney Gould Government 1965
Holly Gower-Boots Government 1965
David Haskell English Literature 1965
Candice Haynes French 1965
Virginia Henkle Administrative Science 1965
Frank Huston Mathematics 1965
Shepard Kantor Chemistry 1965
John O'Connor Classics 1965
Elizabeth Roberts Biology 1965
Terry-Ellen Traill Latin 1965
Barbara Traister English Literature 1965
Harriett Varney French 1965
Edward Baker History 1964
Isaac Balbus Government 1964
Mary Bowie American Studies 1964
Doris Goodwin Government 1964
David Greene Government 1964
Suzanne Mague Government 1964
Paul Marsolini Classics-English 1964
Arthur Miller Art 1964
Richard Pious Government 1964
Barbara Swanson French 1964
Lawrence Symington Psychology 1964
Bonnie Taylor English 1964
Kenneth Willinger Psychology 1964
Jean Bridgeman French 1963
Anne Connaughton French 1963
Susan Fenn French 1963
Robert Gula Classics 1963
Jon Hall Geology 1963
Marjorie Holmes Philosophy 1963
Brian McAlary Chemistry 1963
Cynthia McIver German 1963
Sally Proctor Classics 1963
Mary Turner French 1963
Bill Witherell Economics 1963
Cynthia Barber Music 1962
Patricia Berger Biology 1962
Janet Courant French 1962
Dorcas Gilpatrick English Literature 1962
Janet Hertzberg Mathematics 1962
Sandra Hunter English Literature 1962
Patricia Kent Administrative Science 1962
Alice Loffredo French 1962
Bruce MacPherson Chemistry 1962
Priscilla Maulsby English Literature 1962
Margaret Miles French 1962
Janice Ransley Biology 1962
Pamela Taylor Sociology 1962
Ann Tracy English 1962
Daniel Hodges Sociology 1961
Francis Keough Economics 1961
Carol Lindquist English 1961
Patricia Marr Mathematics 1961
Donna Sparks Mathematics 1961
Ellen Taylor History 1961
Blandine Alvey French 1960
Iris Anderson Biology 1960
Carlene Brown English Literature 1960
Janice Carr Mathematics 1960
June Chatterjee Spanish 1960
Ann DeWitt Physics 1960
Carol Fortier English 1960
Charles Leighton Biology 1960
Ralph Nelson Chemistry 1960
Margaret Plath History-Govt-Economics 1960
Louis Rader American Literature 1960
Mary Shesong Philosophy, Religious Studies 1960
Donald Williamson Economics 1960
Janice Ananian English 1959
Erla Davis History 1959
Donald Freeman Administrative Science 1959
Arthur Goldschmidt Economics 1959
Marion Guth Mathematics 1959
Daniel Van Heeckeren Physics 1959
David Adams Biology 1958
Marcia Atsaves French 1958
Sheila Cox Biology 1958
Mary Eardley English 1958
Philip Guiles Administrative Science 1958
Marcia Helme English 1958
James Keddy Mathematics 1958
Sheila Rhoades Administrative Science 1958
Helen Seager English 1958
Barbara West Biology 1958
Isobel Capuano French 1957
Shirley Cram Mathematics 1957
Walter Dainwood English 1957
Eleanor Duckworth Philosophy 1957
Kyoichi Haruta Physics 1957
Lucille Haworth English 1957
Ben Lin Hom Chemistry 1957
Annette Houston Art 1957
David Mills English 1957
Beverly Moor French 1957
Jocelyn Mostrom French 1957
Thomas Quarrie American Literature 1957
Leslie Randolph-Brancart English 1957
Malcolm Remington Economics 1957
Jane Seib English 1957
Richard Stratton English 1957
Shirley Eaton Sociology 1956
Arthur Goyette History 1956
Barbara Hayes Mathematics 1956
M. Margolis Biology 1956
Yvonne Noble English 1956
Vashti Roberts English 1956
Joanne Stinneford Biology 1956
Patricia Thompson Sociology 1956
Susan Chapman History 1955
Margaret Collins English Literature 1955
Ann Cramer History-Govt-Economics 1955
Olga Erdeli Spanish 1955
Elinor Hudson Mathematics 1955
Marcia Jebb French 1955
Beverly Levesque French 1955
John Macklin Chemistry 1955
Arthur Marchand History-Govt-Economics 1955
Ann McDonough Mathematics 1955
Joseph Perham English 1955
Katharine Philipps Sociology 1955
Yvonne Rowe Administrative Science 1955
Ronald Swanson Biology 1955
Mary Woodman Sociology 1955
Mary Yans French 1955
Charles Barnes History, Sociology 1954
Dorothy Cecelski English 1954
Geneva Douglas Biology 1954
Robert Hawkins Administrative Science, Economics 1954
Virginia Hawrylycz Psychology 1954
Carolyn Hennig Sociology 1954
Gertrude Hummel Economics 1954
Susan Johnson French 1954
Nancy Lowrey Sociology 1954
Mary Obery Spanish 1954
John Perey English 1954
C. Sleeper Philosophy 1954
Charles Anderson History 1953
Alice Colby-Hall French 1953
Electra Coumou Chemistry 1953
Harold Cross Chemistry 1953
Jane Hinson Biology 1953
Ellen Holway Psychology 1953
Theodore Johnson Latin 1953
Arthur Kimball Art 1953
Florence Krejci Mathematics 1953
Ruth Lyon Mathematics 1953
Alice Pierce Administrative Science 1953
Sarah Rose English 1953
Phebe Runyon Geology 1953
David Swindells History-Govt-Economics 1953
Catherine Waack History-Govt-Economics 1953
Paul White German 1953
Margaret Blagys History 1952
Jean Bridge Mathematics 1952
Donald Cameron History-Govt-Economics 1952
Nancy Cedrone Psychology, Sociology 1952
Janice Crump Spanish 1952
Barbara Hladky French 1952
Ellen Huff Medical Technology 1952
Marjorie Kivell French 1952
Melvin Lyon Psychology 1952
Evelyn Mack Mathematics 1952
Joanne Peirce Chemistry 1952
Robert Stevens Economics 1952
Philip Bailey English 1951
Harland Eastman History 1951
Wesley Freeman Mathematics 1951
Catherine Hudson Psychology 1951
Helen Roth Sociology 1951
Patricia Thomas English 1951
Ruth Thurston English 1951
Richard Armknecht Administrative Science 1950
Charlotte Backman Biology, Chemistry 1950
Robert Barlow Government, History 1950
Robert Barteaux Psychology 1950
George Bowers Chemistry 1950
Barbara Green English 1950
Grace Hammond Chemistry 1950
Lillian Haning English 1950
Kevin Hill Biology 1950
Beverly Libby Nursing 1950
Allen Pease History 1950
Sybil Reichek German 1950
Charlotte Rybkowski History 1950
Priscilla Tanguay English 1950
Arthur Blasberg History-Govt-Economics 1949
June Cook Psychology, Sociology 1949
Barbara Doyle Biology 1949
Priscilla Fehm Nursing 1949
Everett Felker French 1949
Ruth Freeman Pre-Medical 1949
Martha Headley English 1949
Nydda Lowery Psychology, Sociology 1949
Georgina Mikoleit Mathematics 1949
Karekin Sahagian Administrative Science 1949
Daniel Shanahan Mathematics 1949
Stewart Thurston History 1949
Haroldene Wolf Administrative Science 1949
Ivan Yeaton Administrative Science 1949
Vassili Attaliades English 1948
Mildred Bauer Psychology, Sociology 1948
Douglas Borton Admin Science-Mathematics 1948
Priscilla Bourassa Psychology 1948
Ruth Doering Mathematics 1948
Helen Elliott English 1948
Edward Kaplan Administrative Science 1948
Burton Krumholz Pre-Medical 1948
Hanna Schussheim History 1948
Ruth Szopa History-Govt-Economics 1948
Jeanne Ainsworth Pre-Medical 1947
Joan Banfield Pre-Medical 1947
Elizabeth Drum Mathematics 1947
Marilyn Hubert Geology 1947
Lawrence Kaplan History 1947
William Kershaw History 1947
Donald Klein Pre-Medical 1947
Jane Lamb English 1947
Bradley Maxim English 1947
Roberta Young Mathematics 1947
Priscilla Durgin French 1946
Jean Fontaine English 1946
Hannah Laipson English 1946
Roselle Tharion Psychology, Sociology 1946
Laura Aitken Psychology 1945
Evelyn Belanger French 1945
Marilyn Bryant History 1945
Elizabeth Grudin Psychology, Sociology 1945
Janet Holden Administrative Science 1945
William Whittemore Physics 1945
Mary Woods English 1945
Efthim Economu French 1944
Mildred Ellison Mathematics 1944
Mary Roberts English 1944
Eugene Struckhoff History-Govt-Economics 1944
Barbara Travis French 1944
Sarah Wahl History 1944
Hubert Beckwith Religious Studies 1943
Robert Dennison Biology 1943
Priscilla Drake Psychology 1943
Howard Johnson Psychology 1943
Charles Main English 1943
Barbara Nnoka English 1943
Sidney Rauch English 1943
Lyndon Small Chemistry 1943
Robinson Burbank Chemistry 1942
Ann Gilmore English 1942
Barbara Holden French 1942
Mary Jones English 1942
Arthur Lincoln Mathematics 1942
Burton Linscott Latin 1942
Christine Shea History 1942
Marion Whipple History 1942
Elmer Baxter Mathematics 1941
Norris Dibble Administrative Science 1941
James East English 1941
James Foster Biology 1941
Prudence Marriner Administrative Science 1941
Robert Pullen Economics 1941
Maurice Rimpo English Literature 1941
Mary Taylor English 1941
Myron Berry Chemistry 1940
Lloyd Buzzell English 1940
Robert Carr Mathematics 1940
Frank Farnham English 1940
Frances Gray English 1940
Cleon Hatch English 1940
Lydia Johnson English 1940
Gordon Jones Economics 1940
Ernest Marriner Administrative Science 1940
William Pinansky History 1940
Mindella Schultz Sociology 1940
Ruth Stebbins English Literature 1940
Conrad Swift English 1940
Freda Abel Chemistry 1939
Gerald Armstrong Chemistry 1939
Gilbert Hutchinson Chemistry 1939
Merlyne Miller Psychology 1939
Wilson Piper Administrative Science 1939
Jeanette Rideout History 1939
Joseph Antan English 1938
Robert Anthony Economics 1938
Edith Barron Mathematics 1938
Alfred Beerbaum German 1938
William Carter Mathematics 1938
Ethel Maney French 1938
Frederick Oleson Physical Science 1938
Francis Prescott History 1938
John Pullen Economics 1938
Frank Record Mathematics 1938
Walter Rideout English 1938
J. Thayer Administrative Science 1938
Maynard Waltz Physics 1938
Sara Cowan Classics, History 1937
Roland Gammon English 1937
Dorothy Goodwin Latin 1937
William Hicks Latin 1937
Eleanor Howard Biology 1937
Kermit LaFleur Chemistry 1937
Stanley Paine Chemistry 1937
Elizabeth Ryan Biology 1937
Lucille Zukowski Mathematics 1937
Catherine Briggs English 1936
Hartley Cranton Chemistry 1936
Charlotte Fencer Latin 1936
Edythe Field Mathematics 1936
Harold Hickey History 1936
Arne Lindberg Physics 1936
Ruth Maker Chemistry 1936
Oliver Mellen French 1936
Elizabeth Miller French 1936
Joseph O'Toole Chemistry 1936
Leon Palmer Chemistry 1936
John Rideout English 1936
Howard Sweet History 1936
Norman Brown Chemistry 1935
Avis Churchill English 1935
Dana Jaquith Economics, Sociology 1935
Grace Marsh Chemistry 1935
Kathryn McCrodden French 1935
Dorothy Polley English 1935
Roger Rhoades Latin 1935
Pauline Boone French, Latin 1934
Louise Brown Philosophy-Religious Studies 1934
Muriel Dubuc English, Sociology 1934
Curtis Havey Mathematics 1934
Margaret Matheson French 1934
William Millett Chemistry 1934
Barbara Morse English, History 1934
Arthur Stetson French 1934
Catharine Ward History 1934
Barbara Alden History 1933
Evelyn Burns French 1933
Geraldine Chase Latin 1933
Ruth Edgerly Latin 1933
Marion Harmon English 1933
Leonard Helie History 1933
Lillian Reardon Mathematics 1933
Donald Rhoades Geology 1933
Ethel Williams French 1933
Perry Wortman Chemistry 1933
Rebecca Wyman English 1933
Maurice Zeserson History 1933
Barbara Burger English 1932
Stanley Clement Administrative Science 1932
Gwendolyn Haynes English, Latin 1932
Evelyn Johnson Latin 1932
Bernard Porter Physics 1932
Eleanor Rogers French 1932
Ruth Twombly English 1932
Hildred Wentworth French 1932
Richard Cummings French 1931
Jasper Foster History 1931
Florence Sherburne Sociology 1931
Ralph Snyder Administrative Science 1931
Joseph Trefethen Mathematics 1931
Pauline Bakeman Biology 1930
Philip Bither Latin 1930
Lucile Elsemore French 1930
Lewis Kleinholz Chemistry 1930
Helen Lyon History 1930
Muriel Medrow English 1930
Albert Palmer History 1930
Norman Palmer Government, History 1930
Margaret Shaw English 1930
Rena Theberge History 1930
Helen Trefethen Geology 1930
Grace Allen English, French 1929
Virginia Eveland Not Returning 1929
Gilman Hooper Chemistry 1929
Lowell Leland Latin 1929
Bernice Mac Lean Economics 1929
Mary McGillicuddy English 1929
Dorothy Morton French 1929
Norris Potter English 1929
Rosalie Reynolds Chemistry, Mathematics 1929
Irene Tuttle Administrative Science 1929
Irma Andrews Mathematics 1928
Dorothy Carman Latin 1928
Harold Clark Classics 1928
Stanley Corey Economics 1928
Claire MacDougal English 1928
Harriet McCroary Mathematics 1928
Janet Melanson Administrative Science 1928
Ella Vinal Economics, Sociology 1928
Ruth Williams English 1928
Leola Clement History 1927
Ruth Dow Latin 1927
Bassford Getchell Mathematics 1927
Harriet Lockwood History 1927
Arline Peakes Latin 1927
Norton Rhoades Latin 1927
Miriam Schulze Language 1927
Robert Waugh Latin 1927
Agnes Blake English 1926
Christine Booth Latin 1926
Marguerite Cook French 1926
Hilda Fife Greek 1926
Adelaide Fitts History 1926
Donald Freeman Biology 1926
Dorothy Scott Mathematics 1926
Abbot Smith History 1926
Esther Wood Latin 1926
Mollie Yett English 1926
Eva Alley Latin 1925
Robert Brown Economics 1925
Alfred Chapman English 1925
Elizabeth Chapman English 1925
Marjorie Edgerly English 1925
Nellie Hankins English Literature 1925
Doris Haweeli French 1925
Grace Jones Mathematics 1925
Edward Merrill English 1925
Elsie Nichols English 1925
Doris Putnam English 1925
Verne Reynolds English 1925
Mary Flanders English, Latin 1924
Mary Harvey Sociology 1924
Donnie Mc Cully Biology 1924
William McDonald English 1924
Marion Newcomb English 1924
Robert Norton Latin 1924
Anne Prilutsky Latin 1924
Edward Baxter English, Latin 1923
Frederick Blanchard Greek, Latin 1923
Leslie Dunstan English, Latin 1923
Melva Farnum English 1923
Frederick Fassett Latin 1923
Marguerite Lunt Liberal Arts 1923
Dorothy Nichols Latin 1923
Ida Smith French, History 1923
Thelma Walker Language 1923
Eleanor Bailey Classics 1922
Clara Buck French 1922
Dorothy Crawford French, Latin 1922
Ruth Goodwin Mathematics 1922
Dorothy Lamoreau Latin 1922
Catherine Larrabee Not Returning 1922
Chester Robinson Chemistry 1922
Clyde Russell Latin 1922
Evan Shearman French 1922
Hazel Town English 1922
Stanley Black Economics 1921
Linna De Longis Mathematics 1921
Grace Foster Biology 1921
Adele Germano History 1921
H.C. Marden Art, History Concentration 1921
Grace Philbrick Biology, Chemistry 1921
Dorothy Rounds Latin, Mathematics 1921
John Brush English 1920
Eleanor Burdick English 1920
Lillian Cornish English, French 1920
Stella Thompson Not Returning 1920
Earle Tyler Mathematics, Public Speaking 1920
Madge Young English 1920
Hildegarde Leonard Science 1919
Arthur Scott Chemistry 1919
Robert Sullivan Chemistry 1919
Sidney Wyman Liberal Arts 1919
Helene Buker German 1918
Violet Collins Mathematics 1918
Harvard Moor Mathematics 1918
Kathryne Moore Liberal Arts 1918
Marion Pottle Liberal Arts 1918
Frederick Pottle Chemistry 1917
Marion Smith French 1917
Susie Smith Language 1917
Lester Young Language 1917
Elizabeth Bowen Mathematics 1916
Marjorie Henderson Language 1916
Vivian Hill Mathematics 1916
Ella Hoyt Biology, English 1916
Hazel Lane German 1916
Louise MacKinnon Liberal Arts 1916
Ina McCausland English Literature 1915
Ray Young Physics 1915
Clara Piper Not Returning 1914
Elmer Bowker Mathematics 1913
Pauline Hanson Classics 1913
Leslie Arey Biology 1912
William Casperson Language 1912
Harry Kidder English 1911
Lillian Lowell Classics 1910
Caro Faulkner German, Latin 1907